Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden a Vasvári vagy a...

Szegeden a Vasvári vagy a Kőrösy közgazdasági suli a jobb?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, vagy valami statisztika?

2013. jan. 10. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a Kőrösybe járok és igazából megvagyok vele elégedve :) Én úgy tudom, hogy oda egy fokkal nehezebb is bekerülni, mint a Vasváriba. Bár szerintem lényeges különbség nemigen van.
2013. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is a Kőrösy és a Vasvári közt tanakodom. Te milyen osztályt akarsz jelölni, ha akarsz?
2013. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

hát én valamelyik nyelvi osztályt szeretném megjelölni, vagy az 5 éveset vagy talán a másikat.

hmm bár ismerősöktől azt hallottam, hogy ők a Kőrösyt ajánlják, hogy az jobb suli, ezt versenyekkel meg programokkal tudták alátámasztani. ez a suli valahogy szimpatikusabb :) és ti?

2013. jan. 14. 20:42
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én is nyelvi osztályba járok, a 4 évesre. (10.osztály)

Ha szeretnéd, tudok róla mesélni :)

2013. jan. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én nem tudok dönteni, h Vasvári vagy Kőrösy... Milyen szintű a Kőrösyben az oktatás? Nem túl nehéz? Mert csak ettől félek... Am a nyelvi előkészítőt szeretném megjelölni, a vasvárit tuti jelölöm, csak nem tudom, h merjem-e jelölni a Kőrösyt. 4.6 a mostani féléves átlagom. :) Szerintetek?
2013. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehéz, ha alapvetően jól tanulsz, simán megvan a 4,6-4,7-es átlag. Nem tanulással is simán egy 3-as (talán fizikát kivéve, bár ez is embertől függ :S) 4,6-os átlaggal 100% hogy felvesznek. Engem azt hiszem olyan 3,9-el vettek fel.
2013. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bár annyira nem értem, mitől kell félni :) Persze, a tanárok beleverik a fejetekbe, hogy húú a középiskola már nagyon nehéz lesz, megfogtok halni stb. de ez hülyeség. Egyáltalán nem nehezebb. Több barátom/barátnőm is van, akik erősebb gimnáziumokba járnak (Radnóti, Ságvári, Deák) és nem tanulnak többet, mint általánosban mégis tartják a 4 egész fölötti átlagot. Szóval szerintem ez csak a tanárok hülyesége, egyáltalán nem kell félni :)
2013. jan. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na pont ez az!! Minket is ezzel etetnek, hogy a középsuli mennyire szörnyen nehéz lesz... Az általánosban kevés barátnőm van, a középsuliban könnyebben szerezhetek majd barátokat?
2013. jan. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igazából ez osztály és emberfüggő. Ha alapvetően visszahúzódó vagy és nehezen nyílsz meg, e mellé még különc is vagy, akkor nem sok esély van szerintem. Nekem sincs egy barátom se ezek miatt, de mondom ez osztály és emberfüggő :)
2013. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

szia én is a Kőrösybe járok és szerintem a Kőrösy jobb suli mint a Vasváry. Először is ez a versenyekben is megnyilvánul, mert bármilyen verseny van, a kőrösysek mindig benne vannak az első háromba. Szerintem nagyon jó programokat is csinálnak és a külföldi kapcsolataik is nagyon jók. Pláne, hogy egyszer láttam egy statisztikát miszerint a Kőrösy az országban a 8.-ik legjobb szakközépiskola és a Vasvári nem volt benne az első 10-ben sem. Szerintem lehet, hogy tényleg egy kicsit kemény a suli de ez is csak a színvonalát javítja. Ne féljetek, én csak ajánlani tudom.

Szerintem mindenképpen jelentkezzetek! :)

2013. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!