Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2.3 az átlagom matekból....

2.3 az átlagom matekból. Jogosan buktatott meg a tanár?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, ez a nőszemély megbuktatott

A jegyeim: 5, 5, 1, 1, 1, 1

Azzal indokolta meg, hogy minden dolgozatom egyes, és amiből én írtam, az nem számít.


2013. jan. 11. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, az átlag alapján, gondolom azért tette, mert látja, hogy lusta vagy. Ha a javító dolgozatot megírod 5ösre, akkor a sima is legalább 4es kellene, hogy legyen.
2013. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha az osztályozó értekezlet nem bírálta őt felül.

Abban az esetben, ha a tanár mondjuk 2.3-ra egyest ad, ezt indokolnia kell, és a tantestület a diák javára felülbírálhatja az érdemjegyet. Ha nem tette, akkor nyilván egyetértettek a tanárral.


A 2.3-as átlag persze valószínűleg nem igaz, mert valahol (SZMSZ, házirend) le van írva, hogy a dolgozat nagyobb súllyal számít. (Tehát mintha több darab jegy lenne, és úgy kell átlagolni.)

2013. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező csak az átlagot nézni. az órai teljesítményed is nézheti. és ha nem látja rajtad az erőfeszítést akkor megbuktathat. és már felül is írták, hogy a tantestület elfogadta a döntését, ergo több tanár sem szeret téged.
2013. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Másrészt egyetemen már az lesz a szabály, hogy ha egy dolgozatot elbuksz, akkor azt úgy veszik, hogy olyan dolgokat nem tudsz, amik a továbbiak megértéséhez szükségesek. Tehát 5, 5, 5, 5, 5, 1, 5-re is lehet jogos a buktatás. Jó, ez még csak középiskola, és itt még a mama kedvence vagy…


Amúgy YOLO, szóval az életben is csak egyszer csinálhatsz olyan hülyeséget, amivel megölöd magad, akármilyen ügyes voltál korábban.

2013. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az mondjuk igaz, hogy a középiskola még nem az élet, és egyetemen is csak akkor jogos a buktatás, ha a javító dolgozataid sem sikerültek.
2013. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hmm, elég zavaros ez nekem. Ha netán (szemmel láthatóan könnyebb) dogákkal szerezted az ötösöket, az arra utal, hogy a tudásod elégséges, azaz egyesnél jobbat érdemelsz, ám amennyiben ilyen-olyan pluszfeladatok eredményei, akkor meg a szorgalmad miatt kéne megadnia neked a kettest. Milyen jegy lehet az, amelyik egyik kategóriába sem esik bele?
2013. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából a tanár megadta a kettest ma délelőtt. Azzal indokolta korábban, hogy

1.) nem AKARJA megadni

2.) a két ötösöm emelt szintű anyagból van, a középszintűek rendszerint egyesek.


Szóval kösz a válaszokat, a témazárók számítanak dupla jegynek.

2013. jan. 15. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!