Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tankötelezetség 2013 hogy van ez?

Tankötelezetség 2013 hogy van ez?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi hogy én most meddig vagyok tanköteles 17 éves vagyok okt 7-én töltöm a 18-at és én ott szeretném hagyni az iskolát mert nem bírom már tovább meg akarnak verni a cigányok folyton baszogatnak le akarnak húzni mondjuk soha nem sikerül neki de ez nem lényeg az a lényeg hogy ott szeretném hagyni az iskolát lehetséges ez most nekem ??
2013. jan. 21. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Rád még az a szabály vonatkozik hogy abban az évben vagy utoljára tanköteles amelyben betöltöd a 18-at tehát jövőre még kell suliba járnod. Ha nem tetszik menj másik iskolába, ha erre nem vagy hajlandó akkor inkább a szorgalom hiányzik mint a közeg zavar.
2013. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem tanárnőt és azt mondta hogy ebben az évben vagyok csak tanköteles a jövő évben már nem mert ha majd lessz a nyári szünet én utána való szeptemberbe már nem kezdem el az évet
2013. jan. 21. 19:49
 3/9 A kérdező kommentje:
mert valami olyasmi is volt hogy 16 a tenkötelezeség de nem mindenkire vontakozik olyan is volt hogy mindenkire már nem tudom eldönteni,hogy mi az igaz azt tudom hogy én nem tudom már elviselni a cigányokat
2013. jan. 21. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:

A 16 éves tankötelezettség azokra vonatkozik akik a törvény megalkotása óta kezdték meg tanulmányaikat.

Mivel jövő szeptemberben még nem leszel 18 ezért még tanköteles vagy abban az évben.

Menj másik suliba, és megoldódott az iskolatársak problémája.

2013. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a probléma hogy más iskolában is ez van vagy még rosszabb ugy hogy nem tudom mi lesz valószinű nem járok be amúgy xD ahova járok/járnék iskolába az nagyon gyenge iskola és ürülnek ha megvan a kelő létszám tehát kirúgni nem fognak akármennyit is lógok és én meg nem fogok bejárni azért hogy megveressem magam nem vagyok hülye ez cigány iskola és nem tűrik a magyarokat csak nagyon kevesüket
2013. jan. 21. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha lógsz akkor nem kirúgnak hanem elveszik a családi pótlékot majd bírósági eljárás lesz a szüleid ellen.
2013. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor legyél magántanuló
2013. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha magán tanuló leszek akkor be kell mennem?
2013. jan. 21. 20:24
 9/9 A kérdező kommentje:
és hogy lehetek magántanuló?
2013. jan. 21. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!