Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sík hülye vagyok matekból!...

Sík hülye vagyok matekból! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, járok különtanárhoz. Általánosba, tavaly is küszködtem vele, de meglett a 2-es. Most félévkor viszont megbuktam (bár velem együtt a háromnegyed osztály is..) Nagyon elegem van!! Hiába magyarázzák el, nem értem. Pedig amúgy nem nehéz a felfogásom, sőt.. De a matek sehogy se megy. Ennél jobban semmit nem utálok a világon. :( A tanár most akar íratni az első félévi anyagból egy TZ-t, ami 100% hogy 1-es lesz, ami azt jelenti hogy 4 db. egyessel indítom a 2. félévet, amit LEHETETLEN kijavítani. Mit tegyek? Tényleg elegem van. :((

2013. jan. 22. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
10.-be nehéz a matek. Akkor gyere hozzánk... :)
2013. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok pszichológus, de mégis csak pszichológiai oldalról tudom a kérdést megközelíteni.


Először is én nem hiszem el, hogy síkhülye lennél. Nem lehetsz az, mert ezt a kérdést is teljesen normálisan tetted fel, meg írod is magadról, hogy nem rossz a felfogásod. Azt az ember érzi magáról. Olyan van, hogy nem matekban vagy kiemelkedő vagy nagyon jó, de olyan nincs, hogy az előírt tananyagot legalább jó közepes szinten ne tudnád magadévá tenni. Ha nem tudod, annak két oka lehet, illetve mindkettő is egyszerre.


Az egyik ok, hogy a tanárban van valami nagy hiba. Ő nem tudja rendesen elmagyarázni, ugyanakkor játssza az agyát, másokra, rád hárítja a felelősséget, hisztizik, neurotikus akár odáig is, hogy terrorizál. Ezzel elidegeníti a diákokat az egész tantárgytól.


A másik ok benned lehet, bár ha csak benned van, akkor ennyire nem durvulhat el a helyzet. Szóval az lehet, hogy mivel a matekban tényleg nem vagy olyan jó, értek kudarcok, látod hogy mások jobbak, az úgy hat rád, hogy felnagyítod a problémát, és magadnak állítasz egy gátat, már eleve úgy állsz hozzá, hogy úgy se tudom, így se megy. És ha ez van, akkor tényleg nem megy. De nem azért, mert annyira buta vagy, hanem mert bemagyarázod magadnak.


Lehet a kettő kombinációja is, és ez a legvalószínűbb. Egy vacak, hisztis tanár az egyik oldalon, a másik oldalon te partner vagy abban, hogy lehúzzon, igazodsz a negatív elváráshoz.


Mivel a tanárt nem tudod lecserélni, csak magadon változtathatsz. Legyél magabiztosabb, ne félj a matektől, próbáld felismerni a szépségeit, ne degradáld le magad ezen a téren! Tudatosítsd, hogy a matek tananyagot úgy állították össze, hogy annak minden átlagos képességű diák átlagos erőfeszítéssel meg tudjon felelni. És te is vagy legalább egy átlagos képességű diák. Ha meg a tanár hülye, akkor mondd ki, hogy ez van, ne magadat okold a mások hülyeségéért. Ha így állsz neki, az már sokat segít.

2013. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem túlgörcsölöd. próbáld lazábban venni a matekfeladatokat, keress benne logikát (hiszen elsősorban a matek a logika fejlesztését szolgálja). szval ne görcsölj rá egy feladatra, ne feladatként tekints rá.
2013. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Általában tényleg görcsölök rajta, de ez mindig is így volt.. Mindig lecsesztek miatta. 7.-ben hoztam egy matek TZ 1-es, anya elküldött a francba, apától meg egy nagy leb*szást kaptam, kiabálás, ajtócsapkodás stb. Ilyen persze 1x volt, azóta nem, de tudom, hogy én azóta élem meg ilyen nagy traumaként a dogákat. Viszont az is tény, hogy tényleg hülye vagyok hozzá. :D Szóval azt hiszem annyit tudok tenni, hogy nem görcsölök rá nagyon. Olyan szinten utálom, már egy kivonástól is falra mászok. De a tanár se valami jó, nem nagyon tud magyarázni, meg hát nagyon gyorsan vesszük az anyagot, de ez nem feltétlen a tanár hibája. Mind1. Köszi a válaszokat. :D

Utolsó: Na kb. ilyen válaszok szoktak a fejembe lenni. :DD

2013. jan. 23. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A középiskolai matek nincs nagyon túlbonyolítva, hidd el. Gyakorlással meg lehet simán a kettes vagy hármas, sőt...

Ha a tanár nem jó, akkor nézz utána azoknak a dolgoknak, amiket nem értesz. Ha így sem megy, akkor kérdezd a különtanárt, akár többször is, végülis ezért van. Ha ezeket mind megtetted és még mindig nem érted, akkor sajnos benned van a hiba.

2013. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Végül sikerült a 10. osztály? :D
2021. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!