Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes úgy elkezdeni programo...

Érdemes úgy elkezdeni programozni, hogy hülye vagyok matekból?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni és egész szakközépben 2-es voltam matekból. Viszont nem tanultam soha. Ellenben akik általában programozónak mennek szintén nem tanulnak és mégis 4-5-ös színvonalat röhögve hozzák (vagy is az ismertségi körömből). Van esetleg olyan itt aki matekból világéletében "hülye" volt, de mégis belevágott?

2012. okt. 8. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én amatőr szinten tanultam, de elég sok számolás volt benne... illetve a számolások még hagyján, de sokszor találkoztam olyan feladattal, ahol matematikai függvények működését kellett megérteni és levezetni, hogy az adott program működjön.
2012. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Negyedikes korom óta programozom, és egy gyenge iskolában vagyok matekból mindig hármas-négyes.
2012. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 tabaki ***** válasza:
Hátha éppen az csinál hozzá kedvet. Alapszinten egyébként nagyon kevés benne a matematika, ha meg direkt számolni akarsz, azt a programod végzi el, csak azt mondod meg neki, hogy hogyan...
2012. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tanulni lehet így is, de ha valamilyen felsőoktatási intézményt is szeretnél végezni, akkor kevés lesz!
2012. okt. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Meg aztán ott vannak a képletek a wikipédián csak behelyettesíted a függvényekkel és kész.


De 3D grafikához talán ez kevés lesz.

2012. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 tabaki ***** válasza:
82%

Nehogy már a 3D-grafika legyen a tanulás megkezdésének a kerékkötője, amikor Kérdező azt se tudja, mi fán terem a programozás. Ha nem megy a matek, kezdje mindenféle betűjátékkal, szóviccel, hugi-riogató figyelmeztető felirattal meg effélével. Az egész alapszintű számtannal is élvezetes fejtörő. Lehet, hogy az életben nem lesz belőle programozó, de baj az? Az itteni kérdések alapján úgyis fél Magyarország annak készül. Elkezdeni a játék miatt is érdemes.

Kalandra fel!

2012. okt. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy fordítva is elsülhet a dolog: amikor a programozás kapcsán találkozol olyan problémákkal, amiket matematikai ismeretek nélkül nem vagy képes megoldani, akkor új értelmet nyer a matematika, és kedvet kapsz a tanulásához.


Nekem egy barátom alkalmazott matematikát és programozást végzett, és hihetetlen, amikor napokig egy bonyolult algoritmuson töröm a fejem, valahogy levezetem, és amikor beszélgetünk róla, egy szalvétára levezeti az egészet matematikailag. Nagyon tervezem, hogy órákat fogok venni tőle, mert irigylem a képességeit.:))


Szóval, mindent bele, mert lehet, hogy épp a programozáson keresztül fogsz fejlődni matematikából.:)

2012. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 9. 18:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és még az érdekelne, hogy melyik nyelvel kezdjem, melyikkel érdemes?
2012. okt. 9. 18:49
 10/12 tabaki ***** válasza:

A pascalt javaslom, egyszerű is, meg hasonlít is egy komolyabb nyelvre. Otthoni szórakozásra, tanulásra tökéletes, de a gyakorlatban nem használtatik. Annyi haszna mindenképpen van, hogy rávezet az algoritmusokban való gondolkodásra,és ha belelendülsz, könnyen áttérhetsz más nyelvekre. Kezdetben a python is nagyon egyszerű, ráadásul egyre több helyen alkalmazzák, magasabb szinten már eléggé körmönfont, de éppen ezért eladható is.

Ha eleve valami később is komolyan vehető nyelvet akarsz, elsősorban C++, Java, C#.

Ha viszont eleve nem szánsz neki különösebb szerepet az életedben, csak örömből csinálod, próbálkozhatsz akár valami modernebb basiccel is, ajánlom a Free Basicet.

A programozás általános tanulására mindegyik nyelv jó.

Pascalban, basicben még tudok is segíteni az elején, ha elakadsz valahol.

2012. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!