Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az őszi osztályozó vizsgán...

Ha az őszi osztályozó vizsgán megbukok, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
12-es vagyok. Nem túl jó a viszonyom a biosz tanárommal, és tegnap első órán szó szerint ezt mondta: "Vigyázzon magára nagyon, mert év végén megbuktatom!" Most elmegyek osztályozóra 1 hónap múlva, de mi van, ha az nem sikerül? Akkor be kell járnom órára? És ha megbuktat év végén, akkor nem mehetek egyetemre? Másból leérettségizhetek, ha csak bioszból bukok?
2009. szept. 2. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármiből is megbuksz, nem érettségizhetsz. Ha úgy érzed, elfogult a tanár, lehet kérelmezni, hogy ne az a tanár vizsgáztasson, aki tanított, hanem független. Esetleg ha jóban vagy az osztályfőnököddel, beszélj vele, hogy legyen bent ő is, vagy próbáljon valahogyan megmenteni.
2009. szept. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felpontoztam a fölöttem lévő választ, de ha egy tárgyból buksz, attól a többiből még érettségizhetsz, de érettségi bizonyítványt csak akkor kapsz, ha megvan minden évvégi jegyed, addig csak egy igazolást. Kérd a független vizsgabizottságot az Oktatási Hivataltól, de gyorsan, mert egy hónap az átfutási ideje. De mért kéne megbuknod, ha még egy hónapod van, hogy megtanuld az anyagot?!
2009. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tagozatos vagyok...nem a biosz miatt jöttem ide, hanem a kémia miatt, abból már meg is van az emelt szintű érettségi, se sajnos kaptam a bioszt is mellé...nem elég, ha megtanulom a könyvet. a tanárnak vannak jegyzetei, amiből készülni kell. a legújabb 18 oldal, a tankönyvben 2 oldal...ez a problémám:S
2009. szept. 3. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Annál inkább iskolától független bizottsághoz kell kérned magad, mert ők csak a könyvet kérdezhetik. Viszont ha természettudományos pályára készülsz, még jól is jöhet ez a többlet.
2009. szept. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az igazgató helyettes azt mondta, hogy erős indok kell ahhoz, hogy ne a tanárnál vizsgázzak, és az nem elég, hogy "nem túl jó a viszonyunk" (= utál, mint a sz*rt) :S
2009. szept. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!