Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogyan spóroltok a koliban?...

Ti hogyan spóroltok a koliban? Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
Az elsõ félévben elszaladt velem a ló dõzsöltem mert nyári munkából meg ballagásból volt még pénzem. De már nem engedhetem meg magamnak nem akarom h a szüleimnek kelljen spórolni miattam... Szóval mit hogy csináljak? Nyilván kolipénzt utazást nem lehet megspórolni de mondjuk kajára valami tipp? Meg ugy általában
2013. febr. 2. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a koli pénzen meg az utazáson kívül úgy spórolok hogy tartós kajákat veszek és olcsóbbakat. Igaz mivel van hűtőnk de csak egy központi helyen és nem kockáztatom hogy kilopják belőle, így olyat veszek amik nem igényelnek nagy hűtést. Mivel anno nagyapám vett egy elektromos hűtőtáskát igaz nem hűt túl jól, de a célnak megfelel így a felvágottakat ott hűtöm meg a tejtermékeket, arra jó, és csak egy 12 voltos adaptert használok hozzá. Cigarettával is úgy spórolok hogy töltöm magamnak, azt 3 szobatársammal csináljuk közösen összedobott pénzből így az sem olyan veszélyes. Ha esetleg több pénzem marad akkor szoktam pizzát rendelni, de az is csak havi 1-2 alkalom max.
2013. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ilyenkor örülök hogy nem cigizek:D köszi a tippeket jöhet még másoktól is...
2013. febr. 2. 22:56
 3/9 amarill ***** válasza:
Merrefele tanulsz(?)!
2013. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 amarill ***** válasza:

Nincs nálatok valami "menza"

(ahol olcsóbb a kaja)

2013. febr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 amarill ***** válasza:

Valahogy ilyen menzára ha be tudnál fizetni,

az olcsóbb (szokott lenni) melegétel tekintetében

2013. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nincs menza
2013. febr. 2. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Kaja: napi max. egyszer főtt étel, a többi étkezés az kenyér, zsemle. A főtt étel vagy az otthonról hozott (2-3 hetente megyek haza, ilyenkor anya rendesen felpakol, fagyasztott kaját is szoktam vinni, mondjuk nem tudom, nálatok van-e mélyhűtő), vagy pedig én főzök, sütök valamit. Étterembe, gyorsétterembe soha nem járok. Ami olcsó, finom és gyorsan elkészíthető: veszek üres pizzalapokat (kb 200 ft egy 2 darabos csomag), megpakolom kis hagymával, virslivel, zöldséggel, sajttal, megsütöm. Ez egy ebédre elég és egy darab pizza olcsón kijön, mert ugye a feltéthez is mindenből csak kicsi kell, a maradékot meg meg lehet ennyi kenyérhez, zsemléhez, vagy a következő napi pizzához. :D

Én még szoktam ilyen egyszerű kajákat összedobni, mint virsli rizzsel, vagy veszek pár szem krumplit és kisütöm. Egy zacskó tésztából (250-300 ft) akár 3-4 étkezés is kijön, és lehet variálni mindenfélével. Húsos kajákat általában otthonról viszek.

Reggelire sokszor tejet eszem valami kukoricapehellyel vagy zabpehellyel, ez se túl drága és viszonylag sokáig kitart (persze olcsóbb termékeket veszek mindenből.)

Én egy 100 ft-os zacskós levessel is jól tudok lakni ebédre, esetleg eszek hozzá egy kenyeret.

Olcsóbb gyümölcsöket, zöldségeket szoktam venni. Pl almát, vagy zöldségből répát, salátát, amit felaprítok sokszor köretnek virsli, hús mellé.

Üdítőt soha nem veszek, csak vizet és tejet iszom. Ezzel sokat lehet spórolni, ha belegondolsz hogy egy 1.5 literes üdítő általában 300 ft körül van, míg normális ásványvizet kapsz 60-ért.

2013. febr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én teázok, mert az olcsóbb a lónyálaknál. Cukor helyett édesítőt teszek bele, az igaz drágább, de sokkal tovább kitart.

Reggelire és vacsorára szendvicset veszek. Vajat közösen veszünk a szobatársakkal, felvágott, plusz valami zöldség, ami éppen akciós (uborka, retek, paradicsom). Gyümölcsöt max itthonról viszek, venni nem nagyon szoktam magamnak.

Mindennap eszek meleget, ha sietős az ebéd, akkor beülök menzára, ez 700 forint kiadós adag leves + második, de sokszor összebeszélünk a szobatársakkal (heti 2-3-szor) és főzünk valamit együtt. Aki előbb ér "haza" az elkezdi, aztán a többiek is bekapcsolódnak. Potom pénzért lehet krumplipaprikást csinálni virslivel. Egy spagettit összedobni, sültkrumpli rántott hússal, egy omlett, vagy lecsó (nyáron elteszünk direkt befőttes üvegbe, ez ilyenkor jól jön). Figyeljük az akciókat, Lidl van legközelebb, van hogy 260 forint a szilvás gombóc, zsemlemorzsánk, olajunk van a koliban és 3-an bőven jól lakunk belőle. Ugyanígy szokott lenni dereje, vagy 190 forintért leveles tészta. Abból mondjuk kell kettő hármunknak, teszünk bele lekvárt, virslit, vagy bármit és szintén egy olcsó, de finom kaja.

Szerintem kaján lehet legtöbbet spórolni, illetve üdítőkön.

2013. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ivással nincs gond csak vizet iszok alapból is meg alkoholt ha buli van...
2013. febr. 3. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!