Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az orvosi? Mennyire...

Milyen az orvosi? Mennyire nehéz bekerülni? Vélemények, tapasztalatok? Egyáltalán megéri-e orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :-)


Eü.-i szakközépbe járok,két év múlva fogok érettségizni. Fontolgatom az orvosit,és szeretnék kérni tőletek információkat. Tervben van egy angol középfokú nyelvvizsga,két emelt szintű érettségi: biológiából és kémiából. Alapjában véve az átlagom 4-es, a főbb tantárgyakból 4-es,5-ös vagyok.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 23. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha igazán szeretnél orvos lenni, legyél, én is azt jelöltem elsõ 2 helyre. Nyugi, egy orvos itthon is meg tud élni, de ne csak a pénzért válaszd ezt a hivatást. Igen, megéri, ha szeretni is fogod.

18/L

2013. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dubi ***** válasza:

A szomszédom pár éve végzett az orvosin, elég jó eredményekkel, szimpatikus is mellé... De ahhoz képest, hogy hiány van, alig talált munkát. Amire felvették, az nem tetszett neki. Kb 1 év kínlódás után inkább kiment Németországba és azóta vígan éldegél.


Szerintem ha orvosira mész, ne számíts feltétlen arra, hogy meg fogsz belőle élni ebben az országban.

2013. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, SE ÁOK karára járok, én nagyon szeretem, borzasztóan kemény, és rengeteg a tanulnivaló, de teljesen megéri! Ez hivatás nemcsak szakma, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor hajrá! Az hogy megéri-e? Megéri, nemcsak a fizetésből kell kiindulni, de természetesen szakorvosként nem kell éhen halni sem! Drukkolok a felvételidhez, maradj csak ezen a pályán! :)))
2013. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TerrorBirka ***** válasza:
DE ÁOK-n is hasonló a helyzet, rengeteget kell tanulni, főleg harmadéven, de ahogy szépen lassan bejönnek a klinikumok és elkezdenek emberszámba venni (első két-három évben még ne nagyon számíts erre), akkor már látszik a fény az alagút végén és tényleg elkezd érdekes lenni a dolog. :) Ha érzed magadban a hajlamot ehhez a szakmához, van józan paraszti eszed és feneked a tanuláshoz, és úgy gondolod, hogy képes lennél hosszútávon emberekkel foglalkozni, akkor szerintem nyugodtan írd be első helyre. És gyere a DOTE-ra, nálunk jobb a tematika. :P ;D
2013. márc. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen orvosnak mész.

Sztem jó pl. az aneszteziológus, radiológus,

bőrgyógyász. Sebész.

2013. júl. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!