Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általános orvosi szak tapaszta...

Általános orvosi szak tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Igazából foggalmam nincs mit tanuljak tovább. Humán beállítottságú vagyok inkább, de érdekel a sport, mozgástan is....miért kell egy általános orvosnak is annyit tanulnia mint egy sebésznek? ( 6év)
2011. okt. 3. 13:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nincs tapasztalatom, d ezen a kérdésen fennakadt a szemem: "miért kell egy általános orvosnak is annyit tanulnia mint egy sebésznek?"


Szerinted milyen az az 'általános orvos'? Szerintem ez nem egy szakma, csupán egy szak megnevezése, amely után mindenki a saját területén tanul tovább. Ha a sport, mozgástan érdekel, akkor tanulhatsz a TF-en (jó, tudom, már nem így hívják), ahol több szak is megfelelő volna neked.

2011. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha humán beállítottságú vagy, akkor szerintem hagyd az orvost. Főleg akkor, ha nincs is benned semmi elhivatottság (bocs, de a kérdésedből ez derül ki).

Egyébként minden orvos először általános orvos lesz (6 év egyetem után). És utána szakosodik. A háziorvos csak plusz 3 évet tanul, egy sebész (attól függően, hogy milyen sebész) 5-9 évet. Gondolom te az "általános orvos" alatt a háziorvost értetted, szóval marhára nem ugyanannyit tanul egy háziorvos és egy sebész.

2011. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igazából sok minden érdekel, nem igaz hogy nem vagyok elhívatott, csak ugyanolyan szívesen lennék fogrovos mint csillagász vagy fittnessedző:) de köszönöm a válaszokat, egyébként küldföldön szeretnék továbbtanulni, a fogorvosi pálya is érdekel nagyon...
2011. okt. 3. 14:21
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Akkor kösd fel a gatyót,én külföldön tanulok fogorvosnak. Otthon az csak 5 év,itt csak a fogorvosi 8, és akkor még nem szakosodtál azon belül...Úgyhogy országtól függ,de általában 5év a minimum,de jobb helyeken több.
2011. okt. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hol tanulsz? én németországban néztem 5 évet láttam, lehet hogy rosszul
2011. okt. 3. 16:16
 6/16 anonim ***** válasza:
32%
Németország nem épp a jó orvosképzéséről híres,elhiszem,hogy ott csak 5,én Franciaországban tanulok itt 8, mondjuk ez az ország az orvosképzésben vezető,sokan mennek innen Németországba dolgozni.
2011. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

"Úgyhogy országtól függ,de általában 5év a minimum,de jobb helyeken több."


Kedves külföldön tanuló kolléga, kicsit visszavehetnél az arcodból. Igen van ahol tényleg hosszabb az orvosképzés, mert jobban el van nyújtva a tananyag, valamint több a felesleges töltelék tárgy. A magyar orvosi diplomákat a világ szinte összes országában elfogadják, sőt, meglehetősen nagyszámú külföldi diák tanul nálunk tehát gyanítom, hogy mi is a "jobb helyek" közé tartozunk. Lehetnél némi tisztelettel azok iránt, akik veled ellentétben nem menekültek el itthonról, és a magyar embereket szeretnék gyógyítani.


Egy magyarországi medikus

2011. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Angolul nem igazán tudok német jobban menne, theát marad Németo. ha ki akarok menni. Tudom németo inkább a technikai egyetemeiről híres, de szerintem egy berlini orvosdiplomával sem lenne rossz páylát kezdeni:)
2011. okt. 3. 20:23
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem akarlak elbizonytalanítani, de a németek kemény pénzeket áldoznak azért, hogy Magyarországon tanulhassanak, mert a magyar orvosoktatás sokkal gyakorlatiasabb. Sok nyugati országban már teljesen "virtuálissá" vált az oktatás, kevés a beteg-orvoshallgató találkozás, ami a későbbi munka rovására megy =/


Ettől függetlenül nyugodt lélekkel menj, ki tudja mikor találja ki a kormány, hogy X évre szóló szerződéseket írjanak alá az egyetemisták...

2011. okt. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
A férjem német, és Magyarországon tanult orvosnak 2 évig, amíg otthon fel nem vették. Ő mondta, hogy csak azért jönnek ide, mert itt mindenkit felvesznek,akinek van pénze, aztán visszamennek valahogy. Itt Németországban nagyon nehéz bejutni az orvosira, nincs felvételi, de minden tárgyból színötösnek kell lenned, azaz itt egyesnek. Az alatt nincs esély.
2011. okt. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!