Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOS! Ha ar Arany János Gimnázi...

SOS! Ha ar Arany János Gimnáziumban a humán szakot jelöltem be, lehet, hogy ezt mind kérdezni fogják szóbelin?

Figyelt kérdés

Akik ott szóbeliztek esetleg?:) Pls.!:D


Történelem felvételi témakörök


Egyetemes történelem:


Mezopotámia és Egyiptom az ókorban;

Athéni demokrácia

A római köztársaság, Caesar, Augustus, a Nyugat-Római Birodalom bukása;

A középkor mezőgazdasági forradalma

Élet a középkori városokban

Reformáció

Ipari forradalmak

Olasz egység, német egység

Első világháború


Magyar történelem:


Szent István és az államalapítás;

II. András és az Aranybulla;

IV. Béla és a tatárjárás

Anjou uralkodók

Hunyadiak

Mohács és az ország három részre szakadása

Rákóczi szabadságharc

Magyarország a 18. századi Habsburg Birodalomban

Reformkor

1848-1849

Dualizmus



Irodalomelméleti alapfogalmak (műnemek és műfajok, stílusirányzatok, költői képek és alakzatok, verstani alapismeretek).

Ismeretek a nagyobb magyar irodalmi korszakokról (pl. romantika).

Jelentősebb alkotóink pl. Csokonai Vitéz Mihály, Kölcsey Ferenc, Vörösmarty Mihály, Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, József Attila költői életművének -általános iskolai szinten elvárható- ismerete.

Molnár Ferenc, Jókai Mór, Gárdonyi Géza, Mikszáth Kálmán, Móricz Zsigmond egy-egy, az általános iskolában olvasott művének ismerete, bemutatása.

Saját olvasmány- illetve filmélmény, színházi élőadásról beszámoló készítése.


A leíró nyelvtani ismeretek rendszerezése:

- hangok csoportosítása, hangtörvények,

- szófajok ismerete,

- a szavak szerkezete,

- szószerkezetek felismerése,

- egyszerű mondatok elemzése,

- összetett mondatok elemzése.

Nyelvhelyességi ismeretek alkalmazása.

A helyesírás alapvető szabályainak ismerete és alkalmazása. Rendezett íráskép.



2013. febr. 26. 19:08
 1/6 anonim válasza:
Nem! :D Én is ezekből fogok majd most szóbelizni az Arany Jánosban,de szerintem nem az egészet fogják kérdezni ha jól tudom úgy van,hogy húzol egy tételt és arról kell beszélned. Amúgy is szerinted beleférne ez az egész 202 percbe Angollal meg úgy hogy magadról is beszélned kell? :) Amúgy mikor fogsz menni?
2013. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ma mentem és sikeresen kihúztam a dualizmust tötiből...-.- xD az ellenőrzőt meg a füzeteket sem kérték....baromi szaruul ment.:D de mind1 mert amúgy sem oda szeretnék menni:) te mikor mész? Milyen szakra jelentkeztél?^^
2013. febr. 27. 22:29
 3/6 anonim válasza:
Én majd jövőhét szerdán megyek de én se ide szeretnék jönni a legjobban :D én is humán szakra jelentkeztem de én a Kölcseybe szeretnék menni:)
2013. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát hajrá!:) Én a József Attilába szeretnék :D
2013. febr. 28. 22:08
 5/6 anonim válasza:
És amúgy hogy kérdeztek?
2013. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Saját olvasmány- illetve filmélmény, színházi élőadásról beszámoló készítése.

ezzel mi volt? mert en nagyon nem tudok ilyeneket kesziteni...:/ es holnap megyek... es en ide szeretnek menni...:/

2013. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!