Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchényi István Gimnázium,...

Széchényi István Gimnázium, Budapest? Vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akit itt végzett, média tagozaton: Könnyen tudott továbbtanulni? Milyenek a tanárok? A diákok? Milyen az iskola? Elég erős? Szerintetek? Kérlek, segítsetek a döntésben.
2009. szept. 10. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Én oda jártam és ha jót akarsz magadnak, akkor ne menjél oda. Már rögtön az elején elszúrták nálam, mikor emelt angol kezdő franciára mentem és helyette emelt francia, kezdő angolra raktak (előtte 10 évig tanultam angolt!) és eszük ágába se volt átrakni arra amire jelentkeztem, pedig tudták, hogy ők szúrták el. Dacára annak, hogy 5en voltunk a csoportban és abbol 3nak volt ez a problémája, ergo mi voltunk többségben.

Az osztályzás a legtöbb tanárnál pofára megy. Az egész iskolában csak egy tanár van aki ér is valamit, az is akkor jött, mikor utolsó éves voltam. Borzalmas az oktatás, tényleg ne menj oda.

2009. szept. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Bár én nem oda jártam, de voltam nyílt napon és eléggé... kaki. SZínvonaltalannak tűnik, a diákok eléggé nyomorékok, a tanárok bunkók voltak, akiket láttam. Szerintem válassz jobb gimit, sima gimiből is tudsz továbmenni médiára
2009. szept. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Jah, azt nem is mondtam, hogy a diákok 80%-ka egy elkényesztetett, gazdak családból származó "ki ha nem én" stílusu büdös paraszt. Persze a tanárok kedvencei. Megkeserítik az ember életét. Semmi nem számít nekik azon kívűl, hogy mid van és hogy hogyan nézel ki.

Első voltam.

2009. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is oda jártam :D De szerintem jó volt. És az idegennyelveknél szoktak szintfelmérőt csináltatni, mielőtt benyomnak egy csoportba... Nem média tagozatos voltam, tehát arról sokat nem tudok, bár volt média tárgyunk az idegbeteg tancinénivel XD Am. én semmi ilyen gazdag gyerekes dolgot nem tapasztaltam, szerintem ezzel nincs baj. Viszont igen, a tanároknál érdemes rögtön jó benyomással inditani, mert NEM mindenki, de vannak akik pofára osztályoznak, és ha elsőben nem szerettek meg, már nem is fognak érettségiig :/ De szerintem ilyen is akad máshol is. Szóval, a lényeg, én teljesen meg voltam elégedve vele :)
2009. szept. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
én oda járok és nagyon jó iskola, a tanárok is jófejek... aki csak nyílt napon volt az ne mondjon semmit mert ő nem ismeri az iskolát csak kívülről
2009. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Én 4 évig jártam oda és rohadt szar volt. Örülj ha kettesnél jobban leérettségizel különtanár nélkül.

Egyetlen osztály volt a suliban akik mind jótanulók voltak. Nagy ritkaság volt.

Az más, hogy jófejek a haverjaid, de az oktatás színvonala egyenlő a nullával.

2009. szept. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
az h hülye vagy arról nem a tanárok tehetnek... nővérem 4-esre érettségizett... és gondolom nem ő volt az 1etlen
2009. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én meg ötösre érettségiztem, egy négyesem lett. Nem én vagyok a hülye.

ÉN jártam abba a suliba és pontosan tudom, hogy mi megy ott és, hogy kik tudják kimosolyogni maguknak a jobb jegyeket, érdekes mód még érettségin is. (Ezzel most nem a nővéredre célzok, őt nem ismerem. Egy osztálytársamra gondolok és sajnos tudom, hogy nem ő volt az egyetlen)

2009. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A media oktatasban nincs hiba.

Itt az a nagy szerencse, hogy 1 tanar van, ezert nem lesz zsakbamacska.

A tobbirol sajnos ez mar nem mondhato el.

Az a tunyasag, sunyitas, halogatas ami az iskola azon reteget jellemzi, akiknek vinni kene az egesz intezmenyt a hatukon egyszeruen elmondhatatlan.


Nem mondanam a legjobbnak.

Sajnos ezt a vezetosegnek koszonhetik.

Es leginkabb a matematika oktatas egyik kiemelkedo tagjanak.

Ha lenne ,,Hogyan hozzunk meggondolatlan donteseket mas emberekkel kapcsolatban, majd tegyunk ugy mintha mi sem tortent volna, mert mi allunk a kis piramis tetejen" cimu konyv, akkor biztosan o lenne az iroja.

Vannak olyan remek oraadok, akik ha legjobb formajukat hozzak, akkor epp tudjak melyik osztalyban ulnek. Sajnos a tananyag mar nehezebb feladatot okoz szamukra.

Vannak akik remekul tudnak meselni szakacsmesterseguk tudomanyarol, a csillagokrol, a bolgyokrol NEM szunetben...Erettsegi tantargy.

De, hogy ne csak rosszat...

Voltak jo tanarok. Plusz feladatokat vallatak, kozossegeket alkottak, versenyekre mentek, segitettek felkeszulni....Nos.. Ok mar nincsenek ott.

De vannak meg remenysugarak a tanari karban. Remelhetoleg nem alszik ki a fenyuk ebben a hervaszto hangulatban es nem hagyjak el az iskolat.


2-3 ember csereje igen hasznos lenne az iskola szamara.

piramiscsucsa

2015. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

igen. Kijártam én is a Széchenyit :) Csoda mód nem 4es 5össel :) Ha szerencsés vagy jó közösségű osztályt fogsz ki :) A tanári kar 20%ban jó (bár őket már szelektálják a suliból) és 80%ban borzalom. Az a tanár aki 2 évig úgy tanítja a tantárgyát, hogy fingja nincs mégis hol tartunk, jegyzetet nem tud lediktálni mert míg a füzet elején Robespierre épp meghal addig 3-4 sorral lejjebb már nagyban munkálkodik a forradalmon :D de hát ugye bekell vezetni a gyereket az ezotériába és a szellem téma is elég érdekes :) Ez egy tanár, mesélek jobbat! Kapj egy vezetőségi tanárt érettségi tantárgyhoz, járj be órára rendesen, persze nagy ritkaság ha a tanár is pont így tesz. Tanuld 3 évig emelt szinten a tantárgyat persze akaratod ellenére. 1-2 órán keresztűl hallgass kis előadásokat a női öltözködésről, ősemberekről, csillagászatról, persze a szellem téma mellett ez is tud érdekes lenni.

Egy pletyka miatt mondja rád azt az iskola vezetője, hogy erkölcstelen vagy, mert elhitted azt, hogy befogják zárni az iskolát és megmerted kérdezni egy tanártól. Írjanak be azért egyest, mert a táblánál példa oldásnál nem igazán érted a szak szavakat :) és a sírógörcs elkerülése érdekében inkább a helyedre fáradsz és leülsz. Érdekes iskola mi?! Jó persze vannak kitűnő tanárok is akik szívüket lelküket beleadják abba amit csinálnak, és jönnek és jönnek, és unszolnak, hogy igenis megkell tanulnod, mégha nem is szereted, akik foglalkoznak veled, és a legjobbat akarják, és kiállnak az osztály és a diákok mellett. De ők már nincsenek ott, vagyis csekély részük. Ők se sokáig ahogy elnézem. Én ha tehetném és újra 14 éves lennék, nagy ívből elkerülném ezt az iskolát!

2015. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!