Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez a szak hol a legkevésbé...

Ez a szak hol a legkevésbé rossz, hol érdemes tanulni? / lent részletezve ->

Figyelt kérdés

Igazság szerintem nem tudom, hol lehetne fórumokat találni. Indexen nincs, felvi.hu-n a témában régiek, itt kevés olyan embert lehet kifogni, akinek van tapasztalata...


A helyzet a következő:

Környezetmérnök hallgató vagyok egy adott intézményben, és igazából nagyon nem jön be a dolog.

Most nem a szakról szeretnék véleményeket kapni, mert az elvinné más irányba a dolgokat.


BME, SZIE vagy OE? Melyikre érdemes megpróbálni átmenni?


Így tudom:

Az OE-n túl könnyű, a tárgyak fele lenne csak nehéz, de ott is könnyítések vannak. Alig épül valamire valami, minimálisat kell tanulni, hogy ne csússz. Ráadásul kevés az igazi szakember, azok is nyugdíjhoz közel. Az órák unalmasak, és kb. semmi értelmük nincs a rossz magyarázat miatt.

A BME-n lenézett a szak, a megszokottnál is jobban. A tanárok is úgy állnak hozzá.

A SZIE-ről nem tudok semmit, de Gödöllő picit messze van.



Jó szakembereket, jó előadásokat, sok tanulást - de a felesleges szivatás mellőzését - szeretném. Már amennyire ilyen létezik. :D



2013. márc. 22. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen egyértelmű, hogy ebben a SZIE messze a legjobb. Magas színvonalú elit kutatókar, jó oktatók, sok és erős nemzetközi kapcsolat és mivel az oktatók kutatnak nem azzal vannak elfoglalva, hogy szívassák a hallgatókat, viszont könnyen lehet TDK-zni, belefolyni a projektekbe...
2014. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
47%
Sziasztok! Én a Szegedi Tudományegyetem utolsó féléves hallgatója vagyok (műszaki menedzser BsC, levelező tagozat), kb 7 tantárgyam lett volna összesen hátra, viszont a mechanika 5. alkalommal sem sikerült. Nem szeretném veszni hagyni az eddig megcsinált tantárgyakat, úgyhogy szeretnék felvételizni újra vagy a Szent István Egyetem levelező, vagy a Széchenyi István Egyetem távoktatásos tagozatára. A kérdésem, hogy hol tudnék kicsit könnyebben átsiklani ezen a tantárgyon. Én logisztikus vagyok, azért vettem fel a logisztika szakirányt. De sajnos míg a műszaki tantárgyakért vért izzadtam, addig logisztikából semmit nem fejlődtem. Jó lenne egy olyan iskola, ahol 1: minél hamarabb be tudom fejezni, amit elkezdtem, 2: a logisztikára több hangsúlyt fektetnek és a műszaki tárgyakat kicsit visszafogottabban kezelik. Szerintetek elképzelésem megvalósításában segítségemre lehet a győri egyetem vagy inkább hagyjam ezt a sulit? Köszönöm az információt!
2016. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!