Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a pilisvörösvári...

Vélemények a pilisvörösvári Friedrich Schiller gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy milyen az iskola közössége, milyenek a tanárok, meg úgy általában milyen ide járni.

Ezek azért külön érdekelnek, mert erre ugye nem lehet a honlapján rákeresni meg ilyesmi.

És még egy kérdés: Meg tudok rendesen tanulni angolul, ha ott kezdek? Eddig hét évig tanultam németet heti 5 órában (nemzetiségi suli, ahol nincs angol).


2013. ápr. 8. 16:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%

Szia!

Nem tudom milyen tanuló vagy,de ha jó tanuló vagy akkor ne menj ebbe a gimnáziumba.

Oda a legalja réteg jár,persze van kivétel ,de nem sok.

Nekünk egy tanár mondta mikor szó volt,hogy hatosztályosba mennek az osztályomból,hogy azoknak akik ott végeztek a 80% a munkanélküli. Mert innen nem tudsz semerre tovább menni.Hacsak nem te vagy a legeslegeslegeslegjobb.

Hát z az iskola is a németet jobban tanítja,az angol az háttérbe van egy kicsit ,de nem tudok arra válaszolni.

A közösségből,diákokból nekem az jött le ,hogy az egyik nagyobbat csulázik az utcára ,mint a másik,cigiznek,káromkodnak rendesen. (PERSZE VANNK KIVÉTELEK)

Ez lenne az én véleményem ,reméle segítetttem vele valamennyit! Ha mégis ide mész akkor Sok sikert és Jó gimnáziumi éveket neked! :)

Némettül egész biztosan nagyon jól meg fogz tanulni.

2013. ápr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi az (őszinte) választ!

Színösötös tanuló vagyok.

Van közelebbi ismerősöd, aki oda jár(t)? Vagy ezt csak úgy hallottad?

Káromkodós/cigizős diákok mindenhol vannak (nálunk is. 14 évesek. Káromkodni meg már a 8 évesek is úgy szoktak, úgy, mint az o.társaim Pff). Úgy gondolod, hogy itt még több van, vagy csak olyan átlagos "mennyiség"?

2013. ápr. 12. 11:21
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit,hogy a Schillerbe a legalja jár. Igaz, hogy vannak akik nem törődnek az iskolával, elzüllenek, de melyik iskolában nincsenek ilyenek? Nem lehet általánosítani. Én nagyon jó osztályba kerültem. Osztálytársaim zömének tanulmányi átlaga 4,5 fölött van.Diplomás szüleik miatt és saját döntésük alapján külföldön szeretnék tanulmányaikat folytatni.Szóval Bécsben vagy esetleg Németországban.Rengeteg tantárgyat németül tanulunk, így kapunk a gimnáziumi évek alatt kapunk egy biztos nyelvtudást. A tanárok többsége színvonalas órákat tart és nem csak jól adják le az anyagot, hanem követelnek is tőlünk. Összegezve mindenkinek csak ajánlani tudom a Schillert. Én is itt kezdtem az angolt és véleményem szerint már egész jól beszélem a nyelvet.De ez főként a szorgalmadon múlik, mennyire fejlődsz. Idegen nyelvek megtanulása a legfontosabb! Anélkül nem nagyon tudsz sehol elhelyezkedni később.Nem azokból lesz munkanélküli akik tudnak nyelveket, hanem azokból akik valami no name egyetemet végeznek amivel nem tudnak sehol munkát találni.Másrészt érdemes elgondolkodni, hogy meddig maradjunk Magyarországon ilyen körülmények között.(10.osztályos lány tanuló)
2013. máj. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Ez az iskola magyarország legnagyobb német nemzetiségi gimnáziuma,Az iskolába megszerezhető C1 Deutsches Sprach Diplom ami a mai világban igen csak elég jó, én is ide adtam be a felvételi lapomat és fel is vettek, az iskola nagyon szinvonalas és a hírneve is elég jó, a kollégiuma igen csak kitűnik és igazán jó.. A sulit olyanoknak ajánlom akik igazán jól megszeretnének tanulni németül, angolt közép nyelvű vizsgát is lehet tenni, első segély vizsgát, jógosítvány lehetőség, ECDl vizsga, 10. Úgy hallotam hogy a spanyol nyelv is be fog jönni, úgy hogy a mi gimnáziumunk is igazán jó, és sulink nem a legalja! Én tudom mert ide járok.. A Tanárok is nagyon kedvessek, sok a számonkérés, stb!
2014. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Így van! 3-as voltam ismét :)
2014. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
37%
És neked ki az oföd?:) És ki vagy?:)
2014. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Én odavalósi vagyok és a mi tanáraink sem nagyon rajonganak az iskoláért... Szinte mindent németül tanítanak (törit, földrajzot, matekot). 8 éve tanulok németet, de szerintem ennek nem sok értelme van, mármint annak, hogy az ilyeneket németül oktatják.
2014. márc. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
0%
Első vagyok,most néztem vissza a megválaszolt kérdéseimet. Igen,a barátnőm jár oda ,és én még mindig tartaom a véleményemet,hogyha színötös vagy akkor rengeteg lehetőséged van ,és én nem ezt választanám .( Pl. egyik ismerősömet felvették oda (hatodik ösztályban ment át) úgy,hogy elég rossz bizonyítványa volt ,nem tudom pontosan a jegyeit,csak azt,hogy németből KETTES volt,épp hogy meg nem bukott,ilyen 2-es 3-as tanul volt,és simán felvették. Több ilyen ismerősöm is volt.Majdnem mindenkit felvesznek.Gondolom az általában mindenhol úgy van hogy a nagyobbak lenézik a kisebbet,hát itt is.( büfében beállnak elé stb.) Nekem nem szimpi az igazgató sem. És egyik ismerősömet kétnapos kirándulásra sem viszik,mert a tanárnőnek nincsen kedve... Akkor úgy volt hogy egynaposra mennek,de az sem biztos ,hogy lesz ,mert oda meg a kísérő tanár nem akar menni... Azért szerintem ez is eléggé minősíti azt a tanárt/tanárnőt.
2014. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Outsiderként a következőt gondolom:

Ha az itt végzett diákok 80%-a munkanélküli, akkor mi a helyzet más, nem nyelvszakos mezei középiskolákkal?

Ne haragudj, de a tanárodnak ez a kijelentése több mint felelőtlen.

A honlapjuk alapján nekem úgy tűnik, hogy németül biztosan meg fognak tanítani. Persze, igen, nem mindegy, hogy egy adott tanulónak milyen a tanuláshoz való viszonya, mennyire vannak ott mögötte a szülők, ez pedig már kisgyermekkorban determinálja a felnőtté válás milyenségét, ne kenjük az iskolára!

Hogy milyen közösségbe kerülsz be, az mindenütt lutri, hogy mennyire motiváló vagy demotiváló egy osztály-, vagy tanári közösség, az csak menet közben derül ki. Ha rossz, váltani kell még időben.

Ez az iskola a legelismertebb német nyelvvizsgát adja a kezedbe, ha hajlandó vagy tanulni. Miért kell ehhez a "legeslegeslegjobbnak" lenni???? A tanulók több mint fele átmegy ezen a színvonaltalannak egyáltalán nem nevezhető vizsgán és nem csinálnak titkot belőle, hogy hányan buknak meg. A bukottak szerintem nem éltek a lehetőséggel.

Az iskola portfóliója nem tűnik rossznak, 3.5 alatt pedig tényleg ne vegyenek fel gyereket, mert akkor maguk alatt vágják a fát.

Mi gondolkozunk ezen az iskolán, én is várok róla objektív véleményeket. Remélem nem egy "hányós" osztályt fogunk ki:)!

2015. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Így van utolsó válasz adó! Na milyen az osztály? :)
2015. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!