Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények a pilisvörösvári...

Vélemények a pilisvörösvári Friedrich Schiller gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy milyen az iskola közössége, milyenek a tanárok, meg úgy általában milyen ide járni.

Ezek azért külön érdekelnek, mert erre ugye nem lehet a honlapján rákeresni meg ilyesmi.

És még egy kérdés: Meg tudok rendesen tanulni angolul, ha ott kezdek? Eddig hét évig tanultam németet heti 5 órában (nemzetiségi suli, ahol nincs angol).


2013. ápr. 8. 16:45
1 2
 11/16 anonim válasza:
Kedves Kérdező!Jelenleg varjuk a lányom sikeres felvételi értesítőjét.Az ideiglenes lista 74.helyén áll a 4.8-as átlagával.Sajnos csak 60 embert vesznek fel!Azt hiszem ezzel az információval mindent elmondtam!Lehetseges, hogy az a személy aki azt állítja 2-es tantárgyi jeggyel belehet kerülni abba az iskolába az téved és ez a tavalyi évben sem volt máshogy !Mi csak bízunk és reménykedünk benne ,hogy minimum 14 ember másik iskolát választ és így benne leszünk a 60főbe!udv:Eniko
2017. ápr. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
72%

Szervusztok,


Én oda jártam 6 évig, ott is végeztem. Most az ott szerzett felsőfokú német nyelvvizsgámmal Németországban járok egyetemre.

Mindenképpen ajánlani tudom az iskolát, nagyon szép, modern, közel van Budapesthez is, illetve a Komárom-Esztergom megyei településekhez is. A tanárok rendesek, idővel szinte haverrá válnak. A nyelvoktatás jó, bár nem kitűnő, de mindenképp óriási segítség az, hogy sok tantárgy németül van. Hozzászokik az ember a nyelvtanhoz és a szakszavakhoz.

Rosszabbik oldala, hogy a kiejtés fejlesztésre, vagy egyáltalán a németül való beszélgetésre kevés energiát fordítanak. Nyelvtanból viszont a végére jobb leszel, mint a mai német fiatalok többsége (tapasztalatból mondom).

Annyit viszont meg kell jegyeznem, hogy ha az elejétől kezdve nem vagy motivált a nyelvtanulásban, akkor nem fogsz megtanulni németül. A tanárok okék ilyen szempontból, de nem kitűnőek. Szóval ha magad nem teszel érte, akkor ők sem fognak.

A felvételivel az én időmben nem volt gond, 3-mas átlag fölött már be lehetett kerülni. Ez 2009-2010-ben volt így, hogy most milyen, azt nem tudom.


Összességében ajánlom az iskolát mindenképp, de nem a csodára kell várni, hanem megdolgozni érte :-)

2017. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Én is ide járok már 4 éve, s az igaz, hogy általánosságban jók a tanárok, viszont amelyik rossz, az tényleg az. Ezt elsősorban emberileg értem, engem már 2 tanár is úgy kispécézett és szekáll hogy az nem igaz. Órán az osztály előtt próbál megszégyeníteni, szekáll, cseszeget, de úgy hogy az órák előtti napokon már nagyon szorongok.


Hadd mondjak neveket is, mert amit ez a 2 tanár művel, az elképesztő:


PÁLI GABRIELLA (bár nem annyira mint Pető Bernadett)


PETŐ BERNADETT (na ő egy emberi-erkölcsi o.!!! Órán rámszól hogy miért nem dolgozok ÉN, amikor MÁSOK közbe telefonoznak, és amúgy ha akarna se tudna az ember, mert nincsen elég könyv, 4 emberre egy. Ezt látja meg tudja is a szemét. Hogy miért alszom az utlosó órán, mikor más szintén telefonozik, sőt egyik párnán alszik.

2018. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%

A folyosón 10o1-en szarnak rá, okkal nyilván, de rám ha nem köszönök neki, rám ordít hogy: "Guten Tag"


Ja és hadd ne mondjam, mikor megkérdeztem tőle, hogy pontosan miből is írunk, LEORDÍTOTT hogy miért nem figyelek.


S csak úgy mellékesen mondom, ez a nő erkölcsi kiselőadásokat tart az órákon rendszeresen.

2018. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
33%

Ezt a választ azoknak írom, akik most keresnek meguknak/gyermeküknek középiskolát.

Tavaly érettségiztem (2018/2019-es tanév) ebben az iskolában. Mindenből 80% felett teljesítettem, kivéve matekból, de az a saját hülyeségem volt.

Ennek ellenére idén egyetemre járok, turizmus-vendéglátás szakra, NÉMET NYELVEN. Ez az iskola remek alapot ad arra, hogy külföldön vagy német nyelven folytasd a tanulmányaidat. Az egyszer tutui biztos, hogy még fogsz tanulni németül. Az angolt kevésbé veszik komolyan, de azért a heti 3 angol óra egész jó arány,az angol tanárok is jól tanítanak.

Igen, vannak olyan tanárok, akik szivatnak, mint a fene. De hol nincsenek? És amúgy akiket előttem írtak, pl Páli, ő az utobi időben elég elviselhető lett. Pető meg... Lazult valamennyit, de még mindig köcsög, ha rosszabb napja van.

Az egyetlen dolog ami engem nagyon zavart az iskolákban, hogy tolják a képedbe a svábokat. De nagyon.

A mostani igazgató nem a legszimpatikusabb, ő a fő oka, hogy tolják a svábokat,néha napján már nagyon irritáló.

2019. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Ónodi Zoltán Tanár Úr egy baromarcú hányadék
2023. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!