Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyik egyetemi megmozduláso...

Az egyik egyetemi megmozduláson láttam egy transzparenst, miszerint "Mi vagyunk az egyetem, mi vagyunk a jövő". Nem érzik ezt az egyetemisták képmutatásnak és hazugságnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az egyetemisták miért tüntettek, de most nem érdekel. Miért hiszik a felsőoktatásban lévők, hogy csak ők a jövő? És mondjuk egy 20 éves asztalos, kőműves, szakács vagy akármilyen szakmunkás nem a jövő? Nem úgy lett volna igaz, hogy "Mi vagyunk a fiatalok, mi vagyunk a jövő"?

2013. ápr. 16. 16:43
 1/9 Silber ***** válasza:
33%
A "mi vagyunk a jövő" alatt az egész fiatalságot kell érteni, ez szimbólum. Nem csak az egyetemisták tartoznak bele.
2013. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor talán a "fiatalok" szót kellett volna használni.
2013. ápr. 16. 17:03
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért vannak most úgy annyira oda az egyetemisták maguktól. Beképzeltek, és azt hiszik, hogy csak nekik lehet igazuk. Személy szerint egyetértek a röghözkötéssel.
2013. ápr. 16. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeptemberig kell a kimutatás vagy mi a büfészakokról.

Közben én már aláírtam a röghözkötést. Büfészakot sikerült választanom, amit valószínűleg be fognak tiltani, vagy legalábbis felemelik a ponthatárt.

De én már aláírtam a röghözkötést...


A többivel egyetértek, amit írtál.

2013. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Nyilván azért az került a transzparensre, mert most az egyetemistákról van szó.

Szerintem feleslegesen forgatod ki a dolgot és veszed magadra. Nem volt ebben semmi nagyképűség.


A röghözkötés meg akkor működhetne, ha a fiataloknak lenne itthon jövőképe. De nincs, mert

1. nincs munka

2. ha van is véletlen munka, akkor is nevetséges a fizetés.

Még takarítónőnek is megéri kienni külföldre, mert azzal többet keres, mint itthon egy átlag melóval.

Elhiheted, ha lenne elég munkahely, és normálisan megfizetnék őket, nem sokan mennének el. Aki elmenne, az is inkább tanulmányútra, aztán jönne vissza itthon kamatoztatni a tudását.

Tesóm pl. nettó 200 ezer körül keres. Sose jutott eszébe, hogy el kellene húzni innen...

Unokatesóm orvosként havi sok ügyelettel, túlórával 6 év baromi nehéz egyetemi év után, lassan szakorvosként alig kap 140-et. Ha szerinted ez normális, akkor veled van a probléma.

2013. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1, Nem érdekel, hogy az egyetemistákról volt szó, és az is benne van a kérdés alatt a leírásban, hogy most nem az érdekel, hogy velük hogy kicseszett a kormány.

2, Arról beszéltem, hogy nem csak az egyetem és az egyetemisták a jövő. De az sem járja, hogy az állam pénzén tanulnak, aztán kimennek dolgozni. Valamit tenni kellett ez ügyben. Ja, és nem vagyok fideszes.

2013. ápr. 16. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:

"Valamit tenni kellett ez ügyben"

Olyan feltételeket teremteni, hogy ne akarjanak elmenni.

2013. ápr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, de erre nem volt képes a Fidesz. De az egyetemisták tüntetései..ez a Bajnai-LMP-DK-s egyetemisták...nevetséges.
2013. ápr. 16. 23:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát igen- A "Fidesz"-nek munkahelyeket

kéne "Varázsolnia"

2013. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!