Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az élet az egyetemen?...

Milyen az élet az egyetemen? Egy gimi és egy egyetem hétköznapjai miben különböznek?

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: tananyag leadása,számonkérés,iskolában töltött idő, csoportok milyen szinten vannak együtt ( tehát egésznap ugyanazokkal az emberekkel vagy?),iskolán kívüli programok.

2013. ápr. 25. 19:53
 1/7 jajjnemar válasza:
Attól függ, hogy hova mész. Mondom az enyémet: Csoportok sehogy, minden gyakorlaton másokkal vagy. Eltöltött idő? Attól függ mennyi mindent veszel fel, te alakítod az órarended. Számonkérés-leadás, tapasztalatom szerint leadják az anyagot, de igazándiból az az ötödét teszi ki annak amit kérdeznek. Csak valami alapot ad ahhoz, hogy mit is kellene tanulnod. Számonkérés, nálam korrektül megmondják, hogy mit kérnek számon, de készülj fel, hogy sokmindent. Iskolán kívüli programok? Ezt így hirtelen most nem tudom értelmezni. Attól függ mennyi mindent szervez az adott iskola.
2013. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A programokon leginkább azt értem,hogy vannak az egyetemnek olyan rendezvényei,amire kötelező elmenni? Pl.: évnyitó,nemzeti ünnepek. Számonkérés napi szinten van vagy ledarálják az anyagot és azokban a bizonyos vizsgaidőszakokban kérik számon?
2013. ápr. 25. 20:40
 3/7 jajjnemar válasza:
De ha van már valami konkrét amire gondolsz (mármint iskola) akkor szerintem kérdezz rá kimondottan. Ha írsz egy privátot mesélek részletesen, ha érdekel.
2013. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jajjnemar válasza:
Írtam privátban.
2013. ápr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Felsőoktatásban önállóbbnak kell lenni

mint a középsuliban

2013. ápr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ledarálják az anyagot, de nem mondanak el mindent órán, a tananyag feldolgozása a te munkád, ezért kell kutatni, könyvtárba járni! év közben sok-sok anyag felgyűlik, amit aztán vizsgaidőszakban kérnek számon.

iskolán kivüli idődet te magad alakítok, semmi nem kötelező.

Ez ennek a buktatója is!Te fogod eldönteni jól osztod-e be idődet!

írj ha vmi érdekel még!

2013. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát úgy látom,hogy a számonkérés szak függő. Hallottam,hogy valahol órán is tesznek fel villámkérdéseket,s vannak kisdolik,máshol meg csakis a vizsgaidőszakban van számonkérés.

Köszönöm,hogy a tapasztalatotokat megosztjátok.

2013. ápr. 29. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!