Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen, főiskolán tényleg...

Egyetemen, főiskolán tényleg konkrétan lesz*rják, ha nem tanulsz?

Figyelt kérdés

Most érettségizünk, és sokan nagyban tezsnek rá, hogy tanuljanak, de jelentkeztek egyetemre, főiskolára.

A tanárok meg mindig szajkozták, hogy tanuljatok gyerekek...

De az se érdekelte őket.

Azt mondta az egyik tanárunk, hogy így egyetemen kivágnak az első félévben.

Hogy ott senkit nem érdekel, ha nem tanulsz. Nem fog senki győrköni, hogy tanulj, kivágnak.

Van helyetted másik 200 ember, aki fog tanulni.

Tlnyleg ilyen? Egyetemen, főiskolán nem érdekel senkit, hogy mi lesz az emberrel?



2013. máj. 5. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, kiszórják őket.
2013. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, így megy.

Ott már nincs a jóravaló tanár melletted, hogy: 'XY-ka, tanuljál, mert irgum meg burgum!'

Jönnek a zh-k, vizsgák, szigorlatok, aztán ha nem tanultál, akkor annyi.

2013. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
sokat kell érte tenni, hogy kivágjanak
2013. máj. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen, föiskolán azt csináls, amit akarsz, ha tanulsz, akkor átjutsza vizsgákon, ha nem tanulsz, kiröpülsz és befejezted a toabbtanulást.


Ott feltételezik, - már csak a koruból következöen is - hogy felnött embereket, és mint ilyenek, a saját felelöségüket érzik, és tudják, hogy amit tesznek vagy nem tesznek, annak a következményeit nekik kell viselni.

2013. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egyetemen, főiskolán millió dolog közül választhatsz, hogy mit szeretnél tanulni, mivel szeretnél foglalkozi. ez éppen eléggé motivál, nem kell aranyka néni.


aki céltalanul, melegedni jelentkezett a legszarabb szakra, annak persze tökmindegy

2013. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre, fősulira felnőtt (?) emberek járnak, saját akaratukból.

Miért foglalkoznának azzal, hogy mit csinálsz félév közben. A te felelősséged, hogy a vizsgáid sikerüljenek.

2013. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyetemre már felnőtt emberek járnak és saját maguk választották, ezért már nem noszogatnak és felügyelnek úgy, mint gimiben.

Viszont ahova én járok, itt nem mondanám azt sem, hogy lesz*rnak, mert sokat segítenek és ha valaki rosszabbul teljesít, akkor lesz olyan tanár, aki megkérdezi, hogy van-e valami gondja..

2013. máj. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez relatív, mert én jártam olyan szakra (is), ahol voltak olyan kis létszámú szemináriumok, ahol kissé középiskolás módon mentek a dolgok, volt hogy kihívták az embert rajtaütésszerűen felelni, meg volt hogy a tanár, egyébként jó indulatból, cseszegette az embereket, hogy ne tanuljanak már rendesen, ne legyenek lusták.


De alapvetően így megy. A kirúgási feltételek meg változók, viszont tavaly ha jól tudom mindenütt szigorodott. Jellemzően van egy kredit szűrő, ami vicc kategória, mert jellemzően 2 év alatt kell 60 kreditet teljesíteni, ami a fele az egésznek. Aztán szokott lenni tárgyszűrő, ez általában úgy szokott kinézni, hogy az 1. féléves tárgyakat a 3. félév végéig mind teljesíteni kell, tehát ha valami 1. féléves komolyabb tárgyból buksz, abból úgysincs keresztféléves, tehát másodszor 3. félévben nekifuthatsz, ha nem sikerül, kivágnak. De ettől eltérő, szigorúbb tárgyszűrőt is alkalmazhatnak az egyetemek, pl. 2. féléves vagy későbbi tárgyak valamelyikére. Ezen kívül eddig a legtöbb egyetemen volt a 3*3-as szabály, tehát egy tárgyból 1 vizsgaidőszakban 3 lehetőség van vizsgázni, és 2-szer lehet újra felvenni a tárgyakat, tehát összesen legfeljebb 9 vizsgalehetőség van 1 tárgyból, vagy 10, dékáni engedéllyel, de ez az esetek 99%-ában nem jelent 9-10 lehetőséget, hiszen ha valaki mondjuk bukik ZH-n és nem vizsgázhat emiatt, akkor már helyből 3 vizsgaalkalma úszott, másrészt 3-szor próbálkozni egy tárgyból nem nagyon lehet 1 vizsgaidőszakban, mert más vizsgák is vannak. Ez a szabály változott arra, hogy összesen 5 vizsgaalkalom, de ez nem veszhet el az előbbi módon, tehát bizonyos esetekben lazább szabály.


Egyébként meg tényleg magadért tanulsz, felnőtt emberek járnak egyetemre.

2013. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan így megy.

Itt az egyetemen azért már van egy olyan gondolkodásmód, hogy "jó tanulni" (persze ha szereted a szakmát). Nem azt mondom, hogy könnyű, de sanszos, hogy ezzel akar foglalkozni az illető, akkor miért ne tanulna? Attól nem lesz előrébb. Ha nem tanulja meg, akkor kint a valós életben meg fogja szívni. Nem lenne értelme.

A tanárok/professzorok nagy ívből basznak rá, hogy te készülsz-e a ZH-ra vagy nem, illetve, hogy sikerül-e átmenni a vizsgán. Senki nem figyelmeztet, hogy rá kéne hajtani a tanulásra, mert ennek nem lesz jó vége. És végülis ez az érett gondolkodás. Nem kötelező egyetemen tanulni.

2013. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!