Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen és főiskolán én...

Egyetemen és főiskolán én választok tanárt?

Figyelt kérdés
Kérlek ne hurrogjatok le! Nem vagyok otthon a felsőoktatásban....:/

2013. máj. 12. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legtöbb egyetemen te választhatod ki melyik tanár órájára jársz, ha még nem telt be. (Ezért van nagy őrjöngés a Neptun miatt.) De vannak olyan iskolák is, ahol beosztanak téged csoportokba, mert csak így tudják megoldani, hogy minden diák minden órán részt tudjon venni. Ez jellemzően a nagy presztizsű, nehéz karokon van így. Például orvosi vagy gyógyszerészeti.
2013. máj. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És van olyan is, amikor van egy tantárgy, ami kötelező felvenned, de azt csak egy tanár tartja, így ha akarod hanem nála kell teljesítened.

De általában nem tanárt választ az ember, hanem tantárgyat és ahhoz jön a tanár.

Csak egy példa:

Kötelező teljesíteni félévente 1 db szövegolvasó szemináriumot. De hogy kinél mit választasz az mindegy.

De van amikor meg van adva konkrétan, hogy pl Ókori filozófia történet előadás kötelező, és ezt csak egy tanár tartja.

2013. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor meghirdetik a kurzusokat, vannak olyan tárgyak, ahol több tanárhoz is lehet jelentkezni. Ilyen esetekben választhatsz, hogy melyik tanár óráira szeretnél járni (persze ha elég gyors vagy és még nem teltek be a helyek). Másrészről az sem ritka (nálunk legalábbis, SZTE, biológia), hogy egy kurzust egy tanár tart és kész.
2013. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk: A legtöbb tantárgyhoz van előadás és gyakorlat. Az előadás fix, 1 időpont, 1 oktató. Ő is fog vizsgáztatni.

A gyakorlatnál van több időpont. Egy gyakorlatvezetőhöz több időpont is tartozik, illetve több gyakorlatvezető van. Ezekből lehet választani. Érdemes előtte kiérdeklődni, hogy az adott gyakorlatvezető mennyire jó arc, mert a ZH-kat ők szokták javítani és azért nem mindegy mennyire engedékeny:D

2013. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Persze azt én sem gondoltam hogy 10tanár közül lehet válogatni csak ugye nálunk is van több tanár aki ugyan azt a tárgyat tanítja. Mondjuk ez csak középiskola. :) Harmadik! Ha minden jól megy talán is a SZTE-re fogok járni. :)
2013. máj. 12. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!