Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol a legjobb a jogász képzés?...

Truefruit01 kérdése:

Hol a legjobb a jogász képzés? ELTE-n, PPKE-n vagy KRE-n?

Figyelt kérdés
Melyik iskolát ajánlanátok?

2013. máj. 26. 13:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A kérdéshez még annyit hozzáfűznék, hogy a pontszám nem szempont, mivel csak költséges képzés jöhet szóba (jövő ilyenkorra már lesz egy alapdiplomám. Jelenleg a Pázmány bölcsészkarára járok (társadalmi tanulmányok szak), amit nagyon szeretek, a tanárokat, a közösséget, mindent :) viszont ezzel az alapdiplomával nem sokra megyek..bár nagyon érdekel a szociológia és valahogy ezt szeretném összekötni a joggal. a Pázmány jogi karáról hallottam jót is, rosszat is. Csak ezt szeretném kicsit tisztázni :)
2013. máj. 26. 13:52
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
ELTE, ott a legjobb.
2013. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én pázmányra járok nemzetközi ig-ra de sztem még mindig az elte a legjobb
2013. máj. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ELTE, vannak (súlyos) hibái, de talán ez a legjobb.
2013. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Az ELTE és a Pázmány között már nincs nagy különbség.
2013. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a KRE-ről eddig csak rosszat hallottam, én azt biztos nem választanám. Mivel szegedi vagyok, az SZTE-re fogok járni.SZTE-ről valaki tudna nyilatkozni? egyesek szerint jó egyetem, máshol olyat olvastam, hogy aki nem volt ELTE-s azt sok hátrány fogja érni a munkaerőpiacon:S esetleg személyes tapasztalata van vkinek ezzel kapcsolatosan?
2013. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
76%
ELTE-ÁJK-s vagyok, és elfogult, nem elfogult, de az elte a legjobb, bár nagyon sok itt is a hiányosság. A Pázmány is nagyon jó egyébként, sok a közös oktató is. Bár én jártam oda is egy-két órára, de nagyon sok a vallásszempontú óra. Ami nem feltétlenül rossz, de az elte-n szerintem valóban tételes jogot tanulsz. A Károlit nem javaslom, végzett ott ismerősöm, de nem a legjobb kar.
2013. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :) hát nehéz kérdés...mivel most is Pázmányos vagyok, lehet amellett maradnék:) de én azt hallottam az ELTE-ről hogy iszonyat nehéz, és sokat buktatnak a tanárok...aztán lehet csak valaki egy személyes tapasztalat alapján általánosított..
2013. máj. 30. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom nincs, de 3 ismerősöm jár/járt a Pázmány jogi karára, közülük egy már végzett, és mindhárman nagyon szerették. Aki már végzett, ő az ELTE-ről ment át, mert nem szerette.

Egyébként én is Pázmányos vagyok, bölcsészkar szintén. Én maradnék itt, már csak azért is, mert talán jobb eséllyel lehet kreditátvitelt csinálni, ha szükséges.

2013. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokat buktatnak, de Jogi Karon ez miért meglepő?
2013. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!