Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek ha játékok program...

Lio5 kérdése:

Szerintetek ha játékok programozásával és hasonlókkal szeretnék majd foglalatoskodni akkor melyik szak és ezzel együtt meik iskola lenne a számomra megfelelőbb? Elte-programtervező informatikus vagy BME mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok, szeretnék normális válaszokat kapni. Köszönöm.
2012. júl. 24. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben talán inkább ELTE.
2012. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg kicsit bővebben kifejtve? :)
2012. júl. 24. 22:36
 3/15 anonim ***** válasza:
2012. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mit kellene ezen kifejteni?

Megkérdezted, hogy ELTE vagy BME, ha ezzel akarsz foglalkozni én pedig válaszoltam, hogy ELTE.

Ezt nem kell tovább ragozni...


Az ETLE elméletibb, ahogy a neve is mutatja a programok megtervezését és megvalósítását tanítja.

A BME szintén tanít programozni, de kicsit másként és más irányból.

2012. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

rendben köszönöm.

várom a további válaszokat, remélem akad majd mind2 iskolából tanuló vagy diplomázott is. A személyes tapasztalatok mindig a leghasznosabbak.

2012. júl. 24. 23:06
 6/15 anonim ***** válasza:
Elte +1
2012. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
programtervező informatikus +1
2012. júl. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, egyiknél se fogsz játékprogramozást tanulni. Azt bizony saját magadtól fogod összeszedni, ha bele akarsz vágni, s netes tutoriálok hadából :)
2012. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

ELTE.karán van a programtervező informatika szak,és azon bellül a modellező szakirány kell neked.És fel vehetsz speciális tantárgyakat mint pl:A játékprogram készítés(itt nem is tanítanak játék készítést,csak elmondja az oktató,hogy miből áll egy játék.. azt kb ennyi.)

Vagy van speciális tárgy 3D grafika igaz ezt nem probáltam mert engem nem vonz a játék készítés..

2012. júl. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért nem feltétlenül a modellező a legjobb szakirány ott, mivel az többnyire csak matek és a programozás része minimális. Talán a B-s szakirány erre jobb lehet.

A speciket meg bárhol fel lehet venni.

2012. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!