Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus a...

Programtervező informatikus a nekem való szak? ELTE? Külföld?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre érettségizem, matekból igen jó vagyok (fakultáción 5ös), idén érettségizek infóból emelt szinten. Tudom (illetve gondolom), hogy sok hasonló kérdést írtak már, de nincs sok erőm visszakeresgélni, úgyhogy itt érdekelne a véleményetek. Mennyire igazak azok a pletykák, hogy az ELTE-n elég húzós a prog.info és hogy programozást inkább fakultatív úton lehet fejleszeni?

Mik a tapasztalatok az IK-ról? Írjatok bátran! :)

Vagy érdemesebb lenne inkább az új oktatási törvény miatt külföldön tanulni? Mi a véleményetek?


Köszi a válaszokat!


2012. febr. 15. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Rossz a téma, ez talán inkább az oktatás témakörébe tartozhatna. (Ott szoktak ilyet kérdezni.)


Amúgy én ELTE IK-s vagyok, nem könnyű, de nem lehetetlen.

Programozásból mindent megtanítanak, amit visszakérnek, nem kell félni, de ha soha nem foglalkoztál ilyennel, akkor lehet szívás. (Bár, mivel emeltre mész infóból, ahol van programozási feladat, ez a veszély nem fenyeget...)

2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 zsomkovacs ***** válasza:
100%
Második félévemet végzem ELTE programtervező informatikus szakon. Azt kell, hogy mondjam, hogy a programozásba (eleinte legalábbis) biztos nem fogsz belehalni. Odafigyelsz órán, az simán megvan. A matek része, na az szórja az embereket. Első félévben most is rengetegen buktak meg diszkrét matematika 1-en. Második félévben meg Analízis 1 (utána 2, 3), Diszkrét matematika 2, Programozásmódszertan 1 (majd 2) tudják nagyon buktatni az embereket. A hallgatók kb. 3-4%-a végez BSc-n 3 év alatt. De tényleg meg fogsz tanulni programozni, ha elvégzed.
2012. febr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok, megerősítem, de később sem vészes a prog.

A kolléga ha jól sejtem B szakirányon van, nos a C-n meg lehet úszni a prog. módszertant. (Ez elmélet és nem programozás!)


A dimat 1 az igazán szóró tárgy, de már azt is 2 "szinten" oktatják. Akik jók matekból mehetnek a haladóra, akik kevésbé a "kezdőre". (Illetve további könnyítések vannak tervben.)


Az analízisek annyira nem vészesek azért, ha az ember igazán akarja, azt meg lehet érteni. (Mondjuk nem árthat 1-2 ismerős aki jó belőle a tuti sikerért, de faktos 5össel azért a 2-3-as szintre szinte biztos meglesz.


Amúgy én benne vagyok abban a 3-4%-ban, idén végzek, 2009-ben kezdtem... :)

Szóval nem lehetetlen. (Ráadásul én matekból sosem voltam igazán jó.)

2012. febr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Előző, ha idén végzel, akkor érdekelne, hogy csinálsz-e Msc-t? Érdemes? Mit ér a Bsc magában? És milyen lehetőségek vannak a későbbi elhelyezkedésre? Vagy esetleg már van is mellette szakmabeli munkád?

2012. febr. 17. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha akarnék szinte bárhova mehetnék dolgozni jelenleg, mert eléggé érdekel az informatika és az egyetemen mellett sok dolgot tanultam még.

De tervben van az MSc. Egy próbát megér.

Dolgozni direkt nem kezdtem el a tanulás mellett, mert amíg nem létszükséglet, addig inkább a tanulásra koncentrálok.

2012. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bsc-vel is el lehet helyezkedni, és itthon is nagyon jól megfizetik a programozókat.

A matematika nagyon erős, különösen az első évben. Azután már tanítják a különböző nyelveket, például a Javát és a C++-t. De a gyakorlatvezetők csak a konkrét problémákon tudnak segíteni, a többit oldd meg magad.

2012. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!