Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műegyetem járműmérnöki szak...

Műegyetem járműmérnöki szak mennyire lesz nehéz? Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
87%os fizika középpel és 90%os matekkal, úgy hogy 2 évig jártam matek emeltszintű előkészítőre és ott is 5ös voltam? Érdemes megpróbálnom német nyelven úgy hogy van egy középfokú nyelvvizsgám, viszont nem ismerem a szaknyelvet? Nagyon vonz a Németországban eltölthető félév, viszont nem akarok állandóan tanulni... szerentném ha a barátnőmre is maradna időm, és heti 3-4x tudnék focizni is akár az egyetemi csapatban... Ez így megvalósítható?

2013. jún. 23. 18:04
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
Napi 1-2 óra tanulást itt felejtsd el, annyira nem nehéz ha okosan osztod be az időt, matekot elég keményen követelik, fizika alig kell (mechanikán kívül). A tárgyak aránytalanok, némelyiken taknyosra szopatnak és még úgy sem biztos a kettes, van ahol I/H zárthelyik vannak, bejárás nélkül sima 4-5.
2013. jún. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Hát azért remélem nem kell majd megszakadni, a gimnáziumi éveim alatt is kb az érettségi volt amire tanultam, és elég könnyen és jól ment az is, minden nagyképűség nélkül. :D
2013. jún. 29. 15:14
 13/25 anonim ***** válasza:
A volt barátom most végzett ott BSc-n, ő erős emelt matekkal és fizikával ment, de még így is végig szívnia kellett + csúszott is. Focizott mellette egy ilyen egyetemi csapatban + tudtunk is elég sokat találkozni. Én is BME-s vagyok (GPK), igazából nem sokat nyom a latba, hogy gimiben mit tanultál vagy mennyire voltál jó tanuló, nem kérkedésből, de én is nehéz gimiből jöttem ide, sok ponttal, felső fokú nyelvvizsgával, de így is szívás a BME, mert nem arra törekednek, hogy jó mérnök legyél, hanem hogy lehúzzanak (az önbizalmad és a pénzed egyaránt)... Nagyon szorgalmasnak kell lenni és akkor azért teljesíthető. + most már bevezették a 6 vizsgás rendszert, ott van a hallgatói szerződés is, szóval csak okosan! :)
2013. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Te is a járműmérnökire készülsz, az az első hely? :DD

Ha gondolod dobj egy üzit, én is ide megyek, ha minden igaz. :))

2013. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Készüljön föl, aki ide jön, nem lesz egyszerű:)
2013. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:

Na kinek hogy tetszik? Én ma hagytam ott ;)


limesz 93%-os matek + 93% -os infó érettségi + 90%-os angol nyelvvizsga -> seggtörlés

2013. nov. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:
Ja, és ilyen eredményekkel, 4 év emelt matekkal gimiben, a BME-s bevezető matematika tárgyon épphogy átmentem 51%-kal... (igen, ez az amit első héten írnak az emberek, na az is szopás, azon pl egy db előjel miatt buktam meg)
2013. nov. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Most éppen hogy átmentél vagy megbuktál? Amúgy nem hiszem, hogy 49%-ot veszítettél egy darab előjelen, de ez most lényegtelen is.

A bevezető matek alapozó tárgy, amihez a középiskolában tanult összefüggéseket kell ismerni. Aki ezeket nem tudja jól, az elveszik a későbbiekben, mert szinte minden tárgynál előjön.


A BME-s diplomához kitartás kell, és ha már most ott hagyod, akkor tényleg jobb is ha új helyet keresel Magadnak.

Ha viszont meggondolnád magad, akkor sok türelmet és kitartást kívánok!

2013. nov. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:

Amit első héten írtunk, azt buktam el egy előjel miatt. Ezek után fel kellett venni a bevezető matematika tárgyat, amin átmentem, hozzáteszem a 35 fős csoportból 6 ember ment át, az is mind 51-53%-kal, és egyetlen embernek lett 3-as...


Ismétlem 35 fős csoport. Szerintem nem mind a 29 megbukott BME-s hülye..


Na mindegy, lényeg a lényeg, én nem tudtam volna elfogadni hogy 5+x éven át minden nap csak tanulok, ismétlem CSAK tanulok, tehát olyanokat hogy elmész pl. korizni mert ahhoz van kedved el lehet felejteni, na én ezt nem kívánom magamnak, így ott hagytam...

2013. nov. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:

Egyébként aki ebből nem megy át, annak a matek A1 is automatikus bukás, ami 6+2 kredit=8*1800 ft félév végén, csak matekból.


Ki akarja kiszámolni mennyivel húz le az egyetem ha még megbuksz vagy 2 tárgyból? :)


Aztán persze jön az, hogy átcsúszol fizetősre, na, az még jobb...

2013. nov. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!