Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 450 körüli ponttal BME -...

450 körüli ponttal BME - műszaki menedzser összejöhet?

Figyelt kérdés

Azért nem tudok eligazodni, mert azt tudom hogy 2010-ben 369, 2011-ben 365, 2012-ben 362 pont volt a ponthatár államin, de nem tudom hány hellyel indult akkor a szak. Idén max. 270-et vesznek fel, de ebbe beletartozik az állami és az önköltséges is. Szerintetek várható drasztikus (akár 80 pont körüli) pontnövekedés, vagy biztos a felvételem a szakra?


Előre köszi a válaszokat!



2013. jún. 24. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon csodálkoznék, ha nem vennének fel ennyi ponttal. Ha össze tudtál szedni 450 pintot hogyhogy műmenre mész? Azért van jobb szak is.
2013. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

Hibás alapfeltevésre épülő áltudomány - mi az?


GTK


Összejöhet, de minek?

2013. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos. BME-s vagyok (ÉMK), de sok gépész/közlekes/építész ismerősöm van és egyszerűen nem kapnak munkát, viszont van sok közgazdász ismerősöm is és láss csodát, ők simán el tudnak még egyetem mellett is helyezkedni, jó fizetéssel, úgyh. én így inkább a gazd.men-t ajánlanám, nem mellesleg sokkal könnyebb is, mint egy mérnöki szak...
2013. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
a gadzd. men. alapjáraton sz4r,a műszaki menedzser meg inkább csak a bme-n.Nézz másik iskolát,de a bme-n ne próbáld a mm.-t.Nagyon szar a szak tantárgyi összeállítása.Inkább szie,sze vagy óe.
2013. júl. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

kíváncsi lennék, milyen szakra járnak azok akik leszaroznak szakokat.


Egyébként én 430 ponttal mentem ide, úgy hogy csak ezt a szakot jelöltem be. (fél évig előtte villamosmérnöknek tanultam (bme), és kiíratkoztam, mert túl stresszes volt és lassan ráment volna az egészségem. matekot (3), programozást(5) és fizikát(3) akkreditáltattam...)

A szak lényege, hogy átfogó információt nyújtson a legtöbb mérnöki területről és mindezek mellé gazdasági tudást is biztosítson. Sosem lesz belőle mérnök, viszont simán megeshet, hogy többet fog keresni egy mérnöknél. (amiért minden mérnök elég mérges is lesz.)


Nyilván egy kis céghez nehéz bekerülni egy ilyen diplomával, de a nagyobb multiknál hidd el, hogy van rá szükség. Külföldön meg pláne. (Wirtschaftsingenieurwesen - [link]


Az sem mindegy, mennyire veszed komolyan. Véleményem szerint egy MM-et végzett talpraesett ember sokkal többet ki tud hozni ebből a diplomából, mint egy beszűkült sík látókörű mérnök, aki csak azzal foglalkozik, hogy az ő diplomája mindenkinél jobb, és egy dolgot jól tud végezni. Viszont ha szociális készsége nincs akkor állása sem lesz. (Ez persze minden szakra igaz)


A lényeg, hogy ha tényleg komolyan veszed, akkor az elhelyezkedés is sima lesz, egész jó fizetéssel.

Ha mérnöknek tanulsz és azt is komolyan veszed, akkor az valószínűleg nehezebb lesz, de még többet fogsz keresni. (Csak kérlek majd ne siránkozz, ha mégis mérnöknek akarsz menni, hogy a mérnököknek jaj de nehéz, mert annál idegesítőbb nincs, mint amikor siránkoznak, és minden más szakot oltogatnak a még nem is mérnökök...)


Még annyi, hogy TÉNY, hogy sokan vannak a szakon akik csak azért kerültek ide mert ide vették fel őket, de pár félév után hidd el nekem, hogy nem nagyon fogod látni őket...

2013. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha te a bme-n tanulsz mm-t akkor elég érdekes végzettséged lessz,mert akkor tényleg valami mekkmester leszel(nem sértéskét mondom).Azok tanulnak villanytant,gépészetet,építészetet,építős tárgyakat,egyszóval mindent ami abme-n létezik...Ennek nem tudom,hol van értelme...Viszont máshol,ha megnéze,akkor lehet szakosodni egy felé,pl. gépész vagy építési szakirányra és annak megfelelően van az alapozás.Bme-n nem is értem minek van gtk.Ha meg lenne szerbezve nem szólnék semmit,de inkább a mérnökökre koncentrálnak és ennek a gtk issza meg a levét...sajnos.
2013. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te - aki mellesleg 2 'sz'-szel írod a 'lesz'-t - biztosan sokkal jobban értesz egy BSc szak felépítéséhez, mint az ország egyik legerősebb egyeteme...
2013. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Huh.Csak nem?Két sz?

Lehet.És akkor mi van?Gondolom,te betűről-betűre rágod át magad és sose ütsz mellé egyetlen karaktert sem.

2013. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha mekkmester akarsz lenni a bme-n akkor hajrá.Én nem tartalak vissza.Vannak sokkal jobban felépített képzések más iskolán is és hála Istennek nem csak a bme létezik.
2013. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, gondolkoztam a gazd. menedzsmenten is, csak oda 460, vagy azon felüli pont kell, én meg nem engedhetem meg magamnak, hogy önköltségesre menjek...

Egyébként első helyen a BGF van, és a második ez a BME-s szak, épp azért jelöltem be ezt, mert ez gazdasági is, meg mérnöki is, és államilag támogatott, ami nekem most a legfontosabb.

2013. júl. 8. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!