Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire befolyásoltak titeket...

Mennyire befolyásoltak titeket a szülők a továbbtanulásnál?

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem befolyásoltak, teljesen a saját döntésem volt.
2013. júl. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.. Azt épp nem mondták meg mi legyek, de minden döntésemet ellenben elutasították.. Végül egy nekik tetsző BSC-re mentem, azt elvégeztem, most egy arra épül már nekem is tetsző MSC-re járok, ami persze nekik megint nem tetszik és folyamatosan piszkálnak vele, hogy miért nem veszek föl mellé még egy szakot, nem értik, hogy így is elég nehéz ez a szak önmagában.. Az soha senkit nem érdekelt sajnos, hogy én mit szeretnék, ha nem tudják mi az vagy nem lehet szerintük vele jól keresni egyből megpróbálnak róla lebeszélni.. Abba senki nem gondol bele, hogyan érezném magam, ha évekig kéne egy olyan szakmát űznöm, amit utálok.. Egyszer a BSC-nél hagytam magam meggyőzni.. Még egyszer nem fogom..
2013. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem olyannyira nem befolyásolt, hogy hiába kértem tanácsot, még azt sem szeretett volna adni. Végül kiderült, hogy jól választottam. Most egy második papírt szeretnék megszerezni (2 év FSZ), majd egy harmadik is tervben van (1 év szakirányú továbbképzés), de továbbra is minden ötletemet üdvözli. Szerencsés vagyok.


Ellenben volt olyan barátnőm még anno, a gimiben, akitől megkérdeztem, hogy mit jelölt be első helyen, és nem tudta megmondani, mert az anyja töltötte ki a jelentkezési lapot, teljesen nélküle. Az más kérdés, hogy szerencsére neki is tetszik az, amit tanul, és ma más Msc-re jár, de amikor ezt még nem láttuk előre, elég aggasztó volt...

2013. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semennyire. Nem szóltak bele, bár ebben vszínűleg az is közrejátszik, hogy "versenyképes" szakra jelentkeztem.

Lehet, hogy ha vmi olyat célzok meg, amivel tényleg semmit nem lehet kezdeni, akkor azért finoman próbáltak volna elterelni.

2013. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolt. Ő csak azt akarta akkoriban, hogy tanuljak tovább egy olyan szakon amit szeretek és én így is tettem. Egyáltalán nem bántam meg és ő se, hogy nem szólt bele. Egyébként erősen javaslom mindenkinek, hogy ne a pénz után menjen. Inkább keressen rosszabbul az ember, de azzal amit szeret, különben kínszenvedés lesz az élet.
2013. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kicsi korunkban már el lett döntve, hogy lesz egy jogász, egy közgazdász és egy orvos. Előbbi 2 már megvan. Most fújnak rám, mert valószínűleg "csak" gyógyszerészet fog összejönni. Ja, más városban nem is gondolkodhattam, csak Pécsben, pedig minden vágyam volt elkerülni itthonról. Csak ugye ha a szüleid nem fizetik a szállásod és a kajád, akkor mindjárt nem gondolkodsz máshogy, csak abban, amit ők kigondoltak.
2013. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy gondoltam, hogy nem befolyásoltak, csak később jöttem rá, hogy valamennyire mégis csak. Kicsi koromtól kezdve orvosira készültem, viszont ahogy közeledett a felvételi és az érettségi már korántsem voltam biztos abban, hogy én ezt akarom. Ennek ellenére bejelöltem első helyen, mindenki örült. De 2 pont híján lecsúsztam róla, és kikötöttem egy egészségügyi karon, ami nagyon tetszik. De mindenki számonkérte, hogy miért nem felvételizek újra, mert nekem ott a helyem és ekkor jöttem rá, hogy tudat alatt lehet a szüleim elvárásának akartam megfelelni inkább, mint a sajátaimnak. Egy év távlatából abszolút nem bántam meg, hogy mentem a fejem után és elengedtem a fülem mellett a megjegyzéseket.
2013. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első helyben támogattak, a másodikban annyira nem a harmadikba szintén nem annyira, de ezek csak "vész" jelölések voltak ha már kifizettem. Szerencsére első helyre felvettek, a másodikra én sem akartam volna menni...
2013. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja befolyásolás nem volt egyáltalán
2013. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!