Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus szak: BME...

Mérnökinformatikus szak: BME vagy ÓE?

Figyelt kérdés
Az Óbudai Egyetemen is olyan jó az oktatás mint a BME-n? Megéri elvégezni?

2013. júl. 8. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem. BME - ha utána jól fizető munkát is akarsz.
2013. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Tökmindegy.A bme-sek a bme-t istenítik.Óe-mel is lehet ugyanúgy munkát találni...
2013. júl. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
vicces, vagy tűzoltó.:)) Lenulláztad, pedig tudom, hogy CSAK a BME informatikust veszik komolyan a jó helyeken. Ez van. Nehéz is, a függvényanalízisbe sokan belebuknak. Sok matek előzménnyel érdemes csak nekivágni.
2013. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Úgy tudom, az OE-n nem jó.

Sok tanár nem jól magyaráz, nehéz megérteni, a követelmények pedig az egekben.

Persze nem tudom, mennyire igaz, hogy rosszul magyaráznak és nehéz megérteni. Nem tudom, aki ezt mondja, tesz-e azért, hogy megértse.



Amúgy az OE is színvonalas és csak pár szakával van probléma.

2013. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
" Lenulláztad, pedig tudom, hogy CSAK a BME informatikust veszik komolyan a jó helyeken." - Erre csak annyit mondanék, hogy a jobb helyeken főként a tudás számít, ezért is töltetnek ki teszteket a jelentkezőkkel...
2013. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha szereted hogy szopatnak (tudom van illyen típusú mazochizmus) akkor BME. Ha csak meg szeretnéd tanulni az infót akkor NIK. Ennyi.
2013. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sidel ***** válasza:
100%

Aki a BME-t elvégzi, annak tudása is van. Abban igazad van, hogy a tudást nézik, de az is biztos, hogy a BME-n rendesen megkövetelik a tudást. 600 embert vesznek fel évente, a többség az első, vagy második félév után kibukik vagy úgy dönt, hogy inkább átmegy az Óbudaiba.


A kérdés feltevőnek címezve:

Azt nem tudom, hogy milyen az oktatás ott, azt tudom, hogy milyen a BME-n. Meg azt, hogy a BME-s diplomát azért mégiscsak többre tartják a munkáltatók, persze, ha az adott embernek a tudása nem olyan, amit a munkahelyén megkövetelnek, akkor ettől függetlenül kirúgják, de szerintem bekerülni akkor is nagyobb eséllyel tud. Persze olyat is hallottam már, hogy olyan embert vettek fel informatikai állásra, programozni, aki semmiféle suliba nem járt, csak magát képezte, de úgy, hogy a BME-sek is megirigyelhetik a tudását...

2013. júl. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor első helyen a BME-t jelölöm majd, bevállalom a mazochizmust, lesz ami lesz.
2013. júl. 9. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát,ismerek olyat,aki simán leköröz egy bme-st és még csak egyetemre sem járt.A mai felsőoktatás úgy sz4r,ahogy van.És nem csak a bme-n.Mindenhol.4 meg 3 év alatt akarnak megtanítani olyat,amihez kell öt év is néha.Köszönhető a sok felesleges hülyeségnek,amit mellette kell tanulni.Nem is beszélek az iszonyat szar tanárokról,már ami maradt belőlük.Mert lassan több ott a vállalkozó+mérnök.lehet vágják a témát,de átadni semmit nem tudnak belőle.Magyarán marad az otthon seggelés+magántanár.Ha valaki csak a kis ppt-ket veszi alapul,akkor azt már sikeresen átbaxták.
2013. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!