Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz az, hogyha eltanácsoltak...

Igaz az, hogyha eltanácsoltak az egyetemről, és én újrafelvételizem ugyanarra a szakra, de másik egyetemen, akkor nem számíttathatom be a már meglévő tárgyaimat, hanem mindent elölről kell kezdenem?

Figyelt kérdés

2013. júl. 10. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Ez intézményfüggő.

De mindenképpen érdemes beadni egy kreditek/tárgyak elfogadtatására irányuló kérvényt. Ugyanis amennyit elfogadnak, annyival kevesebbet kell újra megszerezned.


Ugyanazon intézményen belül nagyobb eséllyel fogadnak el több már teljesített kreditet.

2013. júl. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha a tárgyak megfelelő átfedést tanúsítanak, akkor elfogadtathatod őket. A kirúgás nem semmizi az odáig elvégzett tárgyakat.
2013. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Más kérdés, van-e értelme még egyszer jelentkezni, ha elsőre sem ment.
2013. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 válaszolónak


Én is így jártam.

Amikor először futottam neki, nem ment. Két szemeszter után magam hagytam ott, tudva, hogy ha nem teszem meg, akkor kirúgnak úgyis. Így nem akartam tovább pazarolni az időmet akkor és ott.


Viszont később ugyanarra a szakra jelentkeztem, ugyanabba az intézménybe. Felvettek, és sikeresen el is végeztem. Nem csak átrugdostak a vizsgákon!


Én ezért sem írtam azt, amit te.


#1

2013. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) igazság szerint inkább azt mondhatnám, hogy "kirúgattam" magam, mert a végén már semmi erőfeszítést nem tettem a vizsgák sikeressége érdekében. Tehát előre tudtam, hogy eltanácsolnak. :)
2013. júl. 10. 20:08
 6/6 anonim válasza:
Én ugyanazon az egyetemen maradtam és olyan szakot kerestem, ami szimpatikusabb, mint az első választásom volt és azt is néztem, hogy minél hasonlóbb legyen a tanterv. Egy csomó kötelező tárgyam el tudtam fogadtatni, nem is másik egyetemről hoztam, hanem karról másik karra, így még könnyebben elfogadták. Illetve amit én régebben megcsináltam azok közül pedig elfogadtattam szabadon választhatóként olyanokat, amik nagyjából illettek a mostani tantervhez.
2013. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!