Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazgatásszervező szak!...

Igazgatásszervező szak! Mennyire jó az elhelyezkedési lehetőség ezzel a szakkal?

Figyelt kérdés
Van esetleg itt valaki, aki ezen a szakon végzett?
2013. júl. 11. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:

El lehet vele helyezkedni.(én ugyan nem végeztem még, de a 3. évet kezdem szeptembertől ezen a szakon)

Azt nem mondom, hogy ha kisebb településen élsz ott pont lesz üresedés amikor végzel. De mindig van állás a kszk ( [link] ez a végzettséget kérik.

Nyári szakmai gyakorlatra is volt olyan hivatal ami direkt kérte hogy menjen már több ember az egyetemről. Szóval nem annyira rosszak szerintem a kilátások ezzel a diplomával. A fizetés az már más kérdés..de csak emelik már lassan ebben a szférában is.

2013. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én meg a 2. évet kezdem szeptemberben!

De néha elbizonytalanodok, hogy jó döntés volt e.

Érdekel a szak, meg szeretem.

De majdcsak találok munkát :)

2013. júl. 11. 15:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elvégeztem, fél év munkanélküliség után el is helyezkedtem, de most megyek vissza nappali képzésre, engem nagyon kifacsart az elmúlt másfél év.

Ha elfogadsz egy tanácsot, amennyiben megadatik az a csodálatos lehetőség, hogy önkormányzat, vagy központi szerv között választhatsz, mindenképpen a központi szervet (vagy helyi kirendeltségét) válaszd, az önkormányzati szférában nagyon kevés a pénz, és nagyon sok feladat jut egy emberre.

Persze tudom, nem nagyon van esély a válogatásra.


Ha valaki tud ellenpéldát, írjon, mert jól esne, némi kis reményt jelenthetne az ellenkező tapasztalat.


Plusz egy jó tanács: gondolom, semmi újat nem mondok azzal, hogy érdemes a családodnak (ha egyedül nem megy) tapogatózni kicsit, kapcsolatok nélkül sem lehetetlen elhelyezkedni (pl. én), de próbáljatok meg "ismerkedni a lehetőségekkel".

2013. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló..sajnos mindegy jelenleg hogy önkormányzat vagy központi államigazgatási szervnél helyezkedett el az ember. Egyformák az anyagi kondíciók, ugyanaz a bértábla. A szomszéd kertje mindig zöldebbnek tűnik..de egyforma az hidd el.
2013. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy a szorzó ugyanannyi, igaz, az illetménykieg. más, de nekem a járáshoz került volt kollégák azt mesélik, hogy élnek, mint hal a vízben, és mondják, hogy mennyire jó dolguk van az önkormányzat után. Lehet, hogy csak itt sz@r a helyzet, és amit látok, pont egy rossz példa, nem mondom, hogy csak nekem van igazam.
2013. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
GAZDAG önkormányzathoz kell menni, ahol sok a jutalom. Vagy jog után közjegyzőnek. Vagy a jogifórumos Kacsa szerint geológusnak:-).
2013. júl. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!