Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulmányi státusz törölt?

Tanulmányi státusz törölt?

Figyelt kérdés
Ma kaptam neptunba üzenetet hogy a tanulmányi státuszom aktívról töröltre változott. Első éves vagyok, nem jött be a szak így nem is lett 30 kreditem. Ezután mi a teendő, gondolom küldenek levelet(mikor?) és mintha azt láttam volna hogy először nem arról küldenek levelet hogy megszűnt a hallgatói jogviszonyom, hanem a képzésemhez legközelebb álló felsőfokú képzésre való járást felajánlják. (SZE Győr)

2013. júl. 12. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem a popódat nem fogják kinyalni. Nem teljesítetted a 30 kreditet és kivágtak mint macskát szharni. Nem ajánlgatnak semmit egyszerűen törölnek a névsorból. És ha aláírtad a röghöz kötést is, akkor még fizethetsz is.


Egy ex-Széhenyis.

2013. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyet nem ajánlanak fel.

2013 szeptemberben államilag támogatott felsőfokú képzést nem kezdhetsz.

2013. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha az alapképzésben tanuló hallgató hallgatói jogviszonyát a (2) bek. a) vagy b) alpontjai alapján kell

megszüntetni, akkor a hallgatói jogviszonyról szóló határozatban a hallgató szakja szerinti képzési

területhez legközelebb álló szakmacsoporthoz tartozó és hallgatói jogviszonyban folyó felsőfokú

szakképzéseket (amennyiben ilyenek vannak!) fel kell ajánlani a tanulmányok folytatására. A felajánlott

felsőfokú szakképzések közül történő választásra és az arról szóló írásbeli nyilatkozatnak a TO‐ra történő

eljuttatására a hallgatónak a fellebbezésre egyébként biztosított 15 nap áll a rendelkezésére. E határidő

elmulasztása esetén a hallgatói jogviszony megszűnése jogerőssé válik. Ez a lehetőség csak a 2012/13

tanévben vagy azt megelőzően hallgatói jogviszonyt létesített hallgatók számára biztosított.



a) kevesebb, mint 30 kreditpontot, az FSZ képzésben 15 kreditpontot, gyűjtött össze tanulmányai

második aktív félévének végéig,

b) kevesebb, mint 60 kreditpontot gyűjtött össze tanulmányai negyedik aktív félévének végéig (csak

az 5 félévnél hosszabb képzési idejű szakoknál),



Én ebből ezt olvastam ki.

2013. júl. 12. 12:08
 4/8 A kérdező kommentje:

sőt pár hónapja ezt irta ki a TO:

Amennyiben Ön

tanulmányait 2007/08. tanévben vagy azt követően kezdte meg és

államilag finanszírozott (államilag támogatott, állami (rész)ösztöndíjas) státuszú,

bizonyos követelmények nem teljesítése esetén jogszabályi előírás alapján költségtérítéses (önköltséges) képzésre kell átsorolni.

Ahhoz, hogy Önt ez a veszély biztosan ne fenyegesse, az szükséges, hogy a 2012/13 tanév végén (a tavaszi félévet követően) történő vizsgálat során megállapítható legyen, hogy az utolsó két aktív félévében legalább 30 kreditpontot teljesített.

2013. júl. 12. 12:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a TO-t, ha biztos választ szeretnél.

De valószínűleg, valamit nagyon félreértesz, ez mindig is így volt ha nincs 30kredit akkor annyi volt.

2013. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Leirom hátha esetleg más is rátalál erre a kérdésre. Valóban, ennyi volt, jövő héten küldenek levelet, ott le lesz írva minden.
2013. júl. 12. 14:47
 7/8 A kérdező kommentje:

Jött levél benne egy leckekönnvyvel meg leirták h miért szünt meg a hallgatói jogviszonyom. van benne egy sor:


Tájékoztatom, hogy önnek a SZéchenyi.. Egyetemmel szemben pénzügyi tartozása nincs. Ez azt jelenti h több levél nem jön, arról se h visszafizetni kellene?

2013. júl. 17. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Államnak tartozhatsz ettől még, az állam fizette az elmúlt 2 félévedet.
2013. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!