Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem mentem at tavaly az...

Nem mentem at tavaly az erettsegin. Egy eve ulok mar itthon. Szerintetek 8 altalanosal tudnek valami gyarban melozni?

Figyelt kérdés
tanulas nekem sose ment mar altalanosban is komoly gondok voltak a tanulasal. Kozepiskola negy evet kijartam, de az erettsegi matek biosz es magyar vizsgan nem mentem at. Na most mar egy eve ithon vok anyamek mondtak menjek mar melozni es majusban meg fejezem be az eretsegit. Azt mondtak adjak bele a csaladnak valamenyit tobi az enyem. Na most h talaljak munkat szolnok kozeleben? 8 altalanosal. Eretsegit meg h tegyem le ha sik hulye vok hoza?

2013. júl. 22. 17:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja es 21 eves vok fiu.
2013. júl. 22. 17:23
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

[link]


A közmunkaprogram esélyt ad arra... (érdemes megnézni a videót azért)

2013. júl. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidnek igaza van. Tessék összeszedni magad, ha a 4 év középiskolán túljutottál akkor az érettségi is menne. Tanulni kell ennyi a titka. Eldöntötted hogy "sík hülye" vagy hozzá, és jobb otthon az állóvízben ellenni elvileg van hol aludnod és kapsz enni. Ez nem lehet életcél. Azt hogy hol kapsz munkát 8 általánossal Szolnokon vagy környékén nem tudom, de valamilyen segédmunkát muszáj lesz nézned. Ha látod hogy mennyivel többet kell dolgozni egy segédmunkásnak és mennyivel kevesebbért mint egy szakmával rendelkezőnek, és mit ér a pénz ha magad dolgait ki kell fizetned akkor rögtön nem leszel sík hülye az érettségihez meg a szakma tanuláshoz. Úgy látszik téged erősen noszogatni kell..
2013. júl. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hat igazad van vegulis, annyit meg nem tudsz h kozepiskolaban allandoan potvizsgaznom kellett volt h pont azt huztam amit tudtam volt h cs megkegyelmeztek de a 4 ev alatt nem naon ragadt ram semi. Szoval sik hulye vok tenyleg, csak szerencsem volt.
2013. júl. 22. 17:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi nem egy agysebészet. Le kell ülni, gyakorolni és tanulni. Ha négy év középiskolán túljutottál, akkor az érettségi is meg lesz ha egy fikarcnyit is érdekelne. Én dolgoztam gyárban diákmunkásként olyanok között, akik 8 általánost végeztek és nem akartak/tudtak tovább tanulni, főként az idősebbek, de volt fiatalabb is, aki családi okok miatt választotta a munkát a tanulás helyett. De! Mindenki szinte, akivel beszéltem, azt javasolta, hogy véletlen se hagyjam abba az iskolát és tanuljak, ameddig csak lehet. Nem egy leányálom ugyanis váltott műszakban dolgozni éhbérért, úgy, hogy elvárják, hogy tartsd a teljesítményt, legyél precíz és gyors is. Van rengeteg hiányszakma, amit érettségi után el lehet végezni és nem fogsz éhen halni. Szóval tényleg szedd össze magad, mert a szüleid sem lesznek mindig, hogy ételt és tetőt a fejed fölé biztosítsanak.
2013. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azért letenném az érettségit, hogy a matek nehéz megértem, de például a bioszt nem kötelező letenni mert az tényleg nem könnyű csináld helyette a földrajzot az nagyon egyszerű, nálunk még az a srác is 5 ösre letette aki egész életében kettes tanuló volt és sikerült leérettségiznie mindenből, még matekból is amiből bukott félévben igaz hogy szóbeliznie kellett mert nem lett elegendő pontszáma, de megcsinálta, meglett neki.

Vagy menjél el egy szakmunkás suliba és tegyél le egy szakmát mert sima érettségivel sem fogsz többre menni. Vagy jelentkezz be a munkaügyi központba hogy tegyenek be legalább egy szakképzésre ha ennyire nincs munka hogy legalább szakmád legyen és azt legalább ők fizetik.

A barátnőm is járt ilyen képzésre, takarítóira picivel több mint 3 hónapjába telt 1 hónap elméleti, többi gyakorlat volt és szeretett oda járni munkát is kapott a kórházban ahol gyakornok volt.

Nem szégyen a munka ma már sajnos olyan világot élünk ahol kénytelen az ember félretenni az egóját és mindent elvállalni még az utcaseprés is több mint a semmi.

Én sem végzek egy álom munkát, én informatikát tanultam, de nem tudtam vele elhelyezkedni, mert sok informatikus van az országba és nem kell annyi. Akkor elmentem dolgozni a tescoba árufeltöltőnek minimálbérért, és dolgoztam mint állat, majd ami pénz bejött, kitanultam egy autóvillamossági szakmát és most ebben dolgozom kicsivel több pénzért.

Nekem sem ez volt a vágyam mert szívem szerint lettem volna inkább informatikus egy iroda helyiségben ahol csinálom azt amit szeretek és ennyi, de az élet nem ilyen ma már nem az számít minek tanul az ember hanem az hogy mit talál, de már kell az érettségi is, mindenhez szinte és nem könnyű úgysem munkát találni.

2009-be végeztem a sulival és 1 évig ültem otthon mire eltudtam helyezkedni.

2013. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de 21 évesen hogy tudsz otthon ülni? nekem szimplán kedvem nem votl érettségizni, ezért elmentem szakmát tanulni, 18 évesen már dolgoztam. később persze megbántam, és munka mellett visszamentem gimibe, és majdnem jelesre érettségiztem, még emelteztem is. egy sima kettes érettségit nem nehéz megszerezni, és mindenhol alapnak számít, érettségi nélkül nem kellesz sok helyre (még azzal se sajnos), kivéve ha van valami menő szakmád, pl szakács, cukrász, hegesztő, villanyszerelő, autószerelő, stb, de úgy tudom szeptembertől ezek zöme szintén érettségihez van kötve.
2013. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mentél most legalább valmelyik tárgyból érettségizni?-

Meddig akarsz várni? Vagy menj el estire és ott próbáld meg

2013. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg nem menne a biosz, válassz másik tárgyat,

pl. földrajz,amiből tudnál érettségizni

Magyarból, matekból sajnos kötelező

2013. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez alatt az egy év alatt legalább megpróbálhattad volna még egyszer az érettségit !

Ha nem ment volna, akkor már nem próbálkozol újra

De hogy meg sem próbáltad, azt nem értem

2013. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!