Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK, biológia szak?

ELTE TTK, biológia szak?

Figyelt kérdés

Ugyan most felvételiztem, ma derül ki, hogy felvesznek-e orvosira, vagy a Pető Intézetbe! Az orvosi necces, a Pető szinte biztos. Viszont elgondolkodtam azon, mi lenne, ha mondjuk a Petőbe vesznek fel, akkor utána elvégeznék még egy bioszt is?

Tudnátok mesélni kicsit erről a szakról? Miért szeretitek, vagy éppen miért gondoljátok, hogy nem volt jó ötlet biosz szakra jelentkezni? Mik a nehézségei? stb.

Előre is megköszönöm a hasznos válaszokat!! :) Minél több válaszra kíváncsi lennék!



2013. júl. 24. 06:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: idén felvételiztem ugye, most szinte tuti felvettek volna bioszra. Ha később jelentkezem, akkor szükséges lesz majd újra érettségizni, vagy mondjuk 4 év múlva is ezt a mostani eredményeimet nézik majd? :)
2013. júl. 24. 06:58
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elte bioszos vagyok!

Eleinte nagyon nehezen dolgoztam fel, hogy ide kell járnom...nem volt hozzá sok kedvem. Mostmár elfogadtam, és beletörődtem a "sorsomba" de ez is csak amiatt történt, mert már annyi energiát öltem bele, hogy kár lenne abbahagyni.

A tanárok baromi szivatósak, mellette rengeteg az anyag, az óraszám, a vizsgák(és nem azok a vizsgák, amire tanulsz 1-2 napot és sikerül), emellett a kapott kredit nevetségesen kevés.

Bónuszként ha kínkeserves munka árán megszerzed a diplomát se fogsz nagy valószínűséggel senkinek se kelleni...esetleg mesterrel már igen.

Ha eddig nem lett volna egyértelmű...FUSS AMÍG KEDVES AZ ÉLETED!!!

:)

2013. júl. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez azért elszomorít, mert alapvetően mindig érdekelt a biológia... Mondjuk igazából mindigis az emberi test, ill. a sejtbiosz érdekelt leginkább, ezért jelentkeztem orvosira!

Viszont ahogy néztem, mesteren van lehetőség, hogy idegtudományt, vagy humánbioszt tanuljak, ami meg érdekelne igazából.:)

Akkor Te nem vagy túlságosan odáig érte, azt hiszem... Tudnál esetleg adni pár infót azért arra vonakozólag, hogy milyen órák vannak pl első évben, 2.-ban, stb?:)

2013. júl. 24. 07:51
 4/12 anonim ***** válasza:

én is nagyot szoktam nevetni a kis bioszos gólyákon, akik azért mennek biológia szakra, mert szeretik az állatokat.

a valóságban olyan, hogy biológia nem is létezik, az mind alkalmazott kémia.

2013. júl. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az nem lenne baj, szeretem a kémiát, mint ahogy írtam, a sejtbiosz az egyik kedvencem, az azért lényegében leginkább kémia.:)
2013. júl. 24. 09:23
 6/12 A kérdező kommentje:
Az állatokért pedig annyira nem is rajongok...
2013. júl. 24. 09:23
 7/12 Aspartia ***** válasza:

1-es komment: miért nem hagytad ott basszus? Én is két év után hagytam ott, mondjuk én nem öltem bele annyi energiát.

4-es kommentelő: hát igen, ezek után már TUTI utálni fogják, ha ide járnak :D velem is így volt.


Egyébként szerintem Szegedre menj ha tényleg biológiát akarsz tanulni. Azt mondják ott nagyon pöpec.

Nekem az a véleményem ,hogyha valaki magolni tud/szeret, akkor tökéletes neki az ELTE biosz szak. Én egyedül a kémiát meg a sejtbioszt szerettem, abból jó is voltam, de a többi 'tantrágya', hát az nekem hányadék volt :D

Látszik ,hogy az ELTE a BTK-s szakjairól híres, és szerintem ezért is ilyen elméleti náluk is minden. Amúgy az IK-n is ez a helyzet, ott is papírlapon programoznak.

2013. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ezen kívül nincs olyan, ami jobban érdekelne és lételemem a tanulás, tehát amíg nem találok jobbat, addig itt tornáztatom az agyam :)

A tárgyakról pedig itt tudsz részletesen tájékozódni:)

[link]

2013. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! milyen óráitok voltak/vannak?:)
2013. júl. 24. 11:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem láttam, hogy írtál! Köszönöm!:)
2013. júl. 24. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!