Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE TTK, biológia szak?

ELTE TTK, biológia szak?

Figyelt kérdés

Ugyan most felvételiztem, ma derül ki, hogy felvesznek-e orvosira, vagy a Pető Intézetbe! Az orvosi necces, a Pető szinte biztos. Viszont elgondolkodtam azon, mi lenne, ha mondjuk a Petőbe vesznek fel, akkor utána elvégeznék még egy bioszt is?

Tudnátok mesélni kicsit erről a szakról? Miért szeretitek, vagy éppen miért gondoljátok, hogy nem volt jó ötlet biosz szakra jelentkezni? Mik a nehézségei? stb.

Előre is megköszönöm a hasznos válaszokat!! :) Minél több válaszra kíváncsi lennék!



2013. júl. 24. 06:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
90%

Én az igazi őskáoszon szocializálódtam, így elmondhatom, ami most megy biológia szakon, az semmiség, laza és nyugodtan megcsinálható. (Szegeden sem sokkal több a gyakorlat. Az még magolósabb. :) ) Az ELTE ellen igazából az szól, hogy minden pénzügyi támogatást megvontak az intézménytől, így kevés a tanár, nagyok az óraterhelések és iszonyú magas a hallgatói létszám. 2-300 emberre nem lehet anatómia gyakorlatot tervezni, egy félévben maximum hat anatómia csoportot lehet indítani (nagyon meghúzzák, nyolcat, fele emelt szintű), egy csoportba maximum 15 ember vehető fel, de az már tömegnyomor. A maradék 100 embert az első félévben ki kell szórni, nehogy ütközés legyen. Ugyanígy a terepgyakorlatok (ott sajnos a hazai flóra is beleszól, ha tavasszal nyílnak azok a gazok, nem lehet télen megtartani keresztfélévesben). Illetve még mindig nem igazán átgondolt ez a 3+2-es képzés, de már nagyságrendekkel jobb, mint az első évfolyamnak volt (záróvizsgán sem tudtuk, miből fogunk vizsgázni és hogyan, de a tanárok sem, mert nem volt meg a tervezet hozzá, dékáni határozatra vártunk).

Ellenben sok téren kezd tisztességesebbé válni. A tanári képzést kivonták a kutatóiból. (Nagy előny.) A Bsc-t átszervezték. Az Msc alapozótárgyait igyekeznek átszervezni. Modulárisabb oktatás a cél. A tömegképzés-jelleggel nem lehet mit kezdeni, ebből jön egyedül pénz (pénz nélkül meg nem lehet tanítani).

Szóval igen, hektikus, talán a leginkább az országban, de ami most megy, féllábon, nyugodtan, minimális tanulással abszolválható. (Persze a 'Bogár megszűnt, így az a horribilis ismeretanyag és jegyzethalom, amit az első két évfolyam és a felsőbb évesek összegyűjtöttek nem hozzáférhető. Bár valami utódhonlap biztosan van.)

2013. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!!! :) Bár azt hiszem most már tárgytalan, felvettek orvosira!!!
2013. júl. 25. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!