Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy ilyen alacson...

Hogy lehet, hogy ilyen alacsony a ponthatár az orvosi képzésekre? És szerintetek mennyire lehetséges, hogy jövőre sem lesz sokkal magasabb?

Figyelt kérdés
Ahogy elnézem most is rengeteg jelentkező volt (bár igaz, hogy az érettségik nem voltak éppen könnyűnek mondhatók + dupla emelt). Én még nem láttam 400 pont alatti ponthatárt :D

2013. júl. 24. 23:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%

Én is egyetértek, teljesen ledöbbentett a tegnapi ponthatár az orvosi egyetemekre. Komolyan kicsit olyan érzésem van, hogy aki tud írni és olvasni az már jó gyógyszerésznek. Kettes felvételi tárgy teljesítménnyel SENKIT nem kellene fölvenni SEHOVA. Tanulja azt, ha már ezt az irányt választotta.


Ennek ellenére azt mondom, hogy semmivel nem hülyébbek az idei felvételizők, mint az eddigiek. A kémia közép szerintem nem nagy valami, nevetve el lehet érni a 80%-ot, megbukni se nagyon lehet rajta. Eddig is hasonló szintű tudással jelentkeztek egyetemre, csak a közép érettségi miatt lényegesen jobb eredményeket produkáltak. Amikor 2005-ben bevezették a két szintű érettségit akkor szerintem meglehetősen könnyebbé tették az orvosira jelentkezők számára a bejutást, ugyanis a régi érettségi simán volt olyan nehéz, mint most az emelt szintű érettségi, de ez az idő elmúlt. Legalábbis ezt gondoltam aztán rájöttem, hogy mindenkit fölvettek max GYTK-ra, aki nem bukott meg semmiből. Na ezt nem szabadott volna hagyni. Egyik orvosin sem szabadott volna 390 alá mennie a ponthatárnak, gyógyszerészetin 370-380 alá. Ez nagyon gáz. Komoly problémák vannak a magyar oktatással! Itt nagyon elvált, hogy a gimnáziumok többsége nem képes emelt szintű tudást nyújtani a diákjaiknak kémiából.


Egyszerűen ciki, hogy ilyen teljesítménnyel valaki orvosi képzésen vehet részt. De ez nem a diákok hibája. Több olyan gimnáziumról tudok, ahol végzettség nélküli kémia "tanár" tanít!! Egyszerűen pocsék az egész, ha valakinek van energiája és tudása ahhoz, hogy egyedül felkészül a két emeltre az nem ég nagyot, vagy aki tagozatos gimnáziumba jár. Viszont aki az egyszerű gimnáziumtól várja, hogy ott majd felkészítik..na így születik a 350 alatti pontszám két emelt szintű érettségivel...Borzasztó..

2013. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%
Köszi, ezt nem is tudtam. Mondjuk akkor már egyszerűbb a fizikát választani talán, az sokkal kiszámíthatóbb. Persze ízlések és pofonok.
2013. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
42%
Én orvosira járok, és nálunk egyébként korrelál a felvételi pontszám, egy olyan csoporttársam sincs már, akinek 2 éve 450 pontnál kevesebbje volt. Persze a többieknek is jó része elvégzi, csak nem 6, hanem 8-10 év alatt (a rekord akit ismerek az 11, most végzett és a másodévet 4x járta). Kérdés, hogy ők milyen orvosok lesznek, és ki kerülne szívesen hozzájuk. Vagy ahhoz, aki két emeltet nem tud megírni legalább 80%-ra.
2013. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Engem is hihetetlenül ledöbbentett ez a ponthatár,de azért azt tényleg lássa be mindenki, hogy ez az emelt kémia brutális valami volt, ráadásul egyszerre 2 emelt..

És egyébként is úgy hiszem, hogy ha valaki meg nem való orvosnak és most ezzel mégis bejutott az úgy is meg fogja szívni majd.

Köszönöm a válaszokat :)

2013. júl. 25. 16:16
 25/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a gimnáziumok hibája, hogy így elrontották az érettségiket idén. Nálunk kb semmit nem tanítottak kémiából, de bioszból se. Bioszból jártam különórákra, meg tanultam minden nap és így megvan az emeltem. A kémiát jövőre írom, mert szeretnék rászánni azért időt, hogy biztosan sikerüljön.

Nevetséges, ahogy néhány gimnáziumban "oktatnak". És valóban felvesznek olyan "tanárokat", akik le sem diplomáztak még és az anyagról sem tudnak eleget.

Ezen kellene változtatnia az államnak, nem sírni azon, hogy alig jelentkeztek, meg tüntetnek és hasonlók.

Amúgy elég furcsa, hogy így levitték a ponthatárokat, mert eddig max 1-2 pontos emelkedés, csökkenés volt orvosi szakokon. De hát ez van, ameddig ilyen a legtöbb gimnáziumban az oktatás, addig nem lehet várni semmit.

És szerintem nem buta az, aki mondjuk rossz emeltet írt most kémiából. Lehet nem adták le neki az anyagot elég jól, különórákra + tanárra meg nem mindenkinek van pénze.

Elég szomorú, ami ebben az országban megy... Főleg, hogy tőlünk alig pár kilométerre Bécsben van orvosi előkészítő. Itt meg semmi.

2013. júl. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Ezzel a tanáros dologgal sajnos teljes mértékben egyet kell hogy értsek. Egyszerűen képtelen vagyok jó szóval illetni néhány tanárt, akik egyáltalán fel sem tudom fogni hogyan taníthatnak gimnáziumokban, hiszen a normális tanításhoz nem túl sok közük van. Nem tudom mikor fognak ezek a dolgok megváltozni hazánkban, de csak reménykedni tudok benne, hogy mihamarabb.
2013. júl. 27. 01:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!