Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire készüléskor...

Érettségire készüléskor hogyan érdemes megcsinálni a korábbi évek feladatsorait?

Figyelt kérdés

Először átnézem az adott tantárgyhoz az összes könyvemet, aztán sorra kitöltöm elejétől a végéig az összes feladatsort 2005-től 2013-ig


vagy


miközben átnézem pl. Afrikát föciből, akkor utána az összes hozzá tartozó feladatot kikeresem, és megoldom.

Tehát tematikusan haladok.



Más módszer?


2013. júl. 27. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én nem fektettem bele nagy energiát annyi, hogy megnéztem kb milyen feladatok várhatóak hogy ne érjen váratlanul a dolog. Az átlagom így is 76% lett, pedig az öt év alatt se erőltettem meg magamat. Ha én ajánlanék módszert, akkor az elsőt, azért mert gondolj bele ha elolvasod, hogy Mo fővárosa Budapest utána meg rögtön ki is töltöd és még jó, hogy tudod a választ. Érettségin nem fogod tudni előtte átolvasni az összes tananyagot ezért gondolom, hogy előbb mindenből nézd át a dolgokat majd azután állj neki az érettségiknek. Ha szorgalmas vagy ezt május elejéig akár minden hónapban meg tudod ismételni és ha becsületesen meg is csinálod garantált, hogy az írásbeliket 90% felett fogod megírni.

Na sok kitartást és szerencsét kívánok!

2013. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ne tematikusan haladj, mert az sokkal nagyobb macera. az egész átfogó tudás a fontos, nem az, hogy épp emlékszel-e az előbb átnézett anyagrészre. ha az egész feladatsort töltöd ki, az képet ad arról, melyik anyagrészben van esetleg hiányosságod/milyen feladattípus nem megy annyira/tudod-e a tárgyat átfogóan.
2013. júl. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én az info érettségire úgy készültem, hogy az összes addigit megoldogattam, meg plusz feladatokat.. Előrehozott volt, aztán kicsit izgultam :D

De a rendes érettséginél nem erőltettem magam, mondjuk én halálra dolgoztam magam mellette, és csak a töritanár bszott ki velem -.-

2013. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mindenképp az első módszer. De ne menj teljesen sorban, mert lehet, hogy mondjuk nincs időd megcsinálni az összeset, és a frissebbeket nem csinálod meg, amik nehezebbek, mint mondjuk a 2005-ös, 2006-os.
2013. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!