Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, ELTE proginfo...

Mit gondoltok, ELTE proginfo anyaként nappalin 2 kisgyerek mellett működhet?

Figyelt kérdés
30 éves anyukáról van szó, jó eszű, ezzel nincs gond, mennyit emészt fel ez a szak? mennyi idő maradna mellette a kisgyerekekre, családra? mennyire nehéz? tudom, hogy nagy a szórás, de minden anyag tanulható? akkor is, ha nem faktról megy az ember?
2013. aug. 2. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok időt kell ráfordítani, ha jó eredményeket szeretnél. Fakt nélkül és hiányos ismeretekkel is teljesíthető csak ebben az esetben még többet kell készülni :)


Én a BME-VIK Mérnök informatikus szakon vagyok, hát.. a hétvégéim nagyrészt szabadok voltak (1-2 beadandón kívül) úgy, hogy hétköznaponként majdnem egész nap tanultam. Szerintem a két szakról elmondható, hogy hasonló nehézségűek (bár persze ez egyénfüggő, kinek mi megy jobban, mi érdekli jobban).


Nehéz lenne 2 kisgyerek mellett, nem teljesíthetetlen, de nehéz, ráadásul stresszel jár az egyetem. Ha elkezded, akkor érdemes lenne az időbeosztásodat átgondolni, mivel nem sok szabadidőd lesz. Előre készülhetnél a dolgokra, például már félév elején is ugyanúgy tanulhatnál mint félév közepe, vége felé (amikor sok ZH van), és akkor így talán jobban kijöhetnél az egészből, jobban el lenne osztva a terhelés, mindig tudnál foglalkozni a kisgyerekekkel.

2013. aug. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy nappalin. Utána kellene járnod, hogy mennyi jelenlétköteles óra van. Nem tudom, hogy azokat hogy tudnád megoldani.
2013. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván dolgozni nem fogsz tudni mellette, de ha csúszás nélkül akarod elvégezni, akkor másra se marad időd.
2013. aug. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most leszek másodéves. Nem egy könnyű szak. Elég sokat kell tanulni, nekem speciel nem nagyon van időm mellette (igaz, nem is bukdácsolok, hanem nagyrészt 5-öseim vannak) Egyébként tanulhatóak az anyagok eddig, én azt látom magam körül, hogy nem kell feltétlenül faktról menni (bár jól tud jönni eléggé), programozást a 0-ról kezdik tanítani (bár aki még soha nem programozott, annak kicsit gyors lehet a tempó), matekot szépen felépítik (aki nem szereti, annak zavarbaejtő részletességgel), nem nagy hátrány, ha nem tudja valaki az emelt szintű anyagot, max annyi, hogy aki tudja, annak néhány dolog ismerős lehet, nem akkor hall róla először.

Egyébként ha az ember hatékonyan beosztja az idejét, akkor eléggé vegyes, de többnyire görbülő jegyekkel (ami mögött itt van némi tudás is), néhány tárgyat 2-3. próbálkozásra megcsinálva, némi csúszással szerintem el lehet végezni úgy, hogy valamennyi idő legyen mellette. (általában akik dolgoznak mellette, azoknak sokszor így szokott menni a dolog)

2013. aug. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!