Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem az orvosira?...

Van esélyem az orvosira? Megoldható?

Figyelt kérdés

Ebben az évben pár ponttal lemaradtam az orvosiról,így ttk bioszra sikerült csak bekerülnöm.Azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek van esély arra,hogy a ttk bioszos tanulnivalók mellett újra tökéletesen feltudjak készülni az őszi/tavaszi érettségikre,és nagy eséllyel bekerüljek?Van,aki ugyanezt megtette már,vagy valakinek olyan ismerőse aki más szakról ment át orvosira 1 év után?És szerintetek az egész évet járjam ki,vagy félévtől passziváljam magam,és tanuljak a tavaszi érettségikre?

Kérlek szépen titeket minden kérdésemre lehetőleg próbáljatok meg válaszolni,mert tényleg tanácstalan vagyok!Köszönök előre minden választ! :)



2013. aug. 4. 22:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos szerintem döntened kell, vagy belevágsz a biosz alapszakba vagy maradsz egy évet még otthon , és már az őszi érettségire tanulsz, mert két lehetőség két lehetőség..

annak semmi értelme hogy 1 félévet bioszra jársz és utána passzív félévre teszed magad

Adj még két lehetőséget magadnak hogy, javíts az érettségiden.

2013. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
na és ha 1 egész évig maradnék ott,de közben erősen készülnék az őszi és a tavaszi érettségikre?
2013. aug. 4. 22:18
 3/23 reptoid ***** válasza:
100%

Az egy félév utána passziválásnak semmi értelme nincs, szóval szerintem ezt felejtsd el, kivéve ha valami speciális oka van (pl kell diákigazolvány őszre, ilyesmi).


Ha úgyis át akarsz menni, tökéletesen felkészülni az érettségire, akkor nem teljesen mindegy, hogyan sikerül a biosz szak?

Egyetemi léptékkel nézve az érettségi egy vicc, viszont ha beiratkozol, akkor tapasztalatlan egyetemistaként úgyis le fog kötni teljesen az egyetem, szerint az egyik a másiknak a rovására menne. Akkor pedig nyilván az érettségit kellene preferálni (bocs a bioszosoktól, de sok értelmét én nem látom egy biosz szak elvégzésének), ekkor pedig felesleges csinálni egy közepesen rossz évet biosz szakon, csak pazarlod vele a féléveidet.

2013. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor most felejtsük el azt,hogy passziválnám magam.Vannak mások is,akik más szakokról jöttek át orvosira,és egyetem közben is megtudták csinálni jóra az emelteket.Nem esélytelen azért,nem?Vagy erről igy mit gondoltok? :S
2013. aug. 4. 22:24
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen esélytelen, csak nem is túl valószínű.

Azért a biosz szak sem kamu, tehát ott is tanulni kellene. Teljesen le fog kötni a suli, így nem igen lesz időd az emeltre koncentrálni. Persze vmennyit biztosan hasznosítani tudsz a tanultakból, de az ne úgy lesz felépítve, mint az érettségin.

Emellett ha aláírod a hallgatói szerződést (márpedig alá kell írni), akkor a féléveidet is fogyasztod, meg ha két félévet jársz, akkor még fizetned is kell.

Annyi előnyöd lesz a dologból, hogy lesz diákod.

2013. aug. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Előző minden tökéletesen leírt.
2013. aug. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
szerintem ha az orvosi a célod ne iratkozz be, maradj otthon egy évet, dolgozz, amelett tanulj az emeltszintű érettségikre, esetleg tanulj nyelveket is mert az sose árt, és akkor jövőre őjra megpróbálod, a munkával tudsz szerezni némi pénzt, ami mindig jól fog jönni, és igy az érettségik is biztos meglesznek, + nem veszik el államilag támogatott féléved, hiszen igy már elveszne 2 féléved, és ha az orvosi csúszik valami miatt, nem lenne olcsó kifizetni a tandijat.
2013. aug. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Értem!Én úgy vagyok vele,hogy másnak is sikerült gyógyszerészetiről stb.,akkor miért ne sikerülhetne?Hiszen itt vannak az ellenpéldák,nem?És ttk-n igaz,hogy tanulni kell,de több időm lenne,mint gyógyszerészetire járóknak.De igy is vannak,akik gyógyszerészetiről átmentek orvosira miközben készültek az emeltekre.Erről mi a véleményetek? :O
2013. aug. 4. 23:31
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha már eldöntötted hogy elkezded a biosz alapszakot, akkor miért tetted fel a kérdést?

Látod sokan úgy látjuk ha az orvosi az álmod, akkor szánj rá még egy évet. Mert nagyobb eséllyel fog sikerülni ha nincs másik alapszakod mellette. Természetesen az nem azt jelenti hogy ne sikerülhetne ha tanulsz egy alapszakon.

2013. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként melyik suli volt a cél? Csak mert nem szeretnélek megbántani, de vidéken baromi alacsonyak voltak a pontok. Ha azt nem sikerült megugrani, akkor bizony vagy nagyon nagy hiányosságaid vannak, vagy a képességeid nem átlagon felüliek. És ahhoz, hogy az ember még egyetem mellett is tudjon készülni egy érettségire, ahhoz azért több kell.

De ez csak az én véleményem. Ha ennyire elszánt vagy, az is sokat számít. Ha ennyire akarsz, akkor vágj bele. Majd első félév után meglátod, hogy megy-e vagy sem. Ha nem, még mindig tudod a 2. félévet passziváltatni.

2013. aug. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!