Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a ponthatárral minden...

Ezzel a ponthatárral minden "okos" bejutott orvosira. Hová vezet ez?

Figyelt kérdés
Szégyen a 400 alatti ponthatár... ti nem így látjátok?

2013. júl. 25. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:
Azért orvos ne legyen mindenki, aki még 400 pontot se volt képes összekaparni. Nálunk osztályszinten a "leghülyébbeknek" is lett annyi, pedig nem elit iskola és nem mindenki csúcsegyetemekre jelentkező zseni :S
2013. júl. 25. 16:44
 2/83 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a végét: benn is kell tudni maradni és elvégezni! Az a nehezebb része...
2013. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
93%

Lassan orvosin is az lesz, mint biosz szakon..

Felvesznek 250 embert, és időben elvégzi 20, mert már kevés ponttal is be lehet jutni.

Gázos. Ennél már csak a gyógyszerészeti pontja szégyenletesebb.

2013. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
30%

A gyógyszerészeti az tényleg hihetetlen

Majd pár év múlva kiderül, helyes volt-e ilyen

ponthatárt meghúzni

2013. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
88%

Az ugye tiszta minden fanyalgónak, hogy idéntől kötelező volt 2 emelt szintű érettségi a felvételihez?

2 emelt érettségin kicsit nehezebb ugyanazt a pontot produkálni mint 2 alapszintűn...

Akik most jelentkeztek ugyanúgy össze tudták volna hozni a 420 feletti pontokat ha középszintű érettségiket tesznek, de nem az volt az előírás.

Most át kell állni erre a rendszerre, most 400 alatti pontok lesznek a jó pontok orvosira. Semmi más nem változott....

2013. júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván mindenki, aki azt mondja, hogy milyen kevés a 400 alatti ponthatár az végigcsinálta kémiából és biológiából is az emeltet! (nem utituri, meg töri, esetleg angol..)
2013. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:

A két emelt, igen, de sztem aki oda készül, annak a miatt nem kellene fanyalogni. Aki a biosz meg a kémia emeltet képtelen tisztességesen megírni (70-80%), az ne ágáljon, hogy orvosira akar menni (meg gyógyszerészetire).


Én csak abban bízom, hogy aki nem odavaló, azt kivágják...

2013. júl. 25. 16:59
 8/83 A kérdező kommentje:
Végigcsináltam, fel is vettek, és 400 felett pontom van, ha érdekel valakit.
2013. júl. 25. 16:59
 9/83 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 80% fölött van mindkét emeltem, szóval nem azért mondtam. Semmivel nincsenek hülyébbek most, mint eddig. Csak eddig minimális erőfeszítéssel be lehetett jutni egy emelttel..
2013. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó: Én spec. tisztában vagyok vele. A két emelt miatt várható volt a pontok csökkenése, de azért nem ennyire...

Kicsit számolj utána:

100 hozott pont (mert azért gimiben kitűnőnek lenni 5 tárgyból nem nagy cucc), 100 pont az emeltekért. Plusz mondjuk egy 80%-os érettségi átlag (azért valljuk be, a kötelező érettségikkel ez nem egy nagyon extra eredmény..).

Ezek mellett már elég egy 51 és egy 52%-os emelt a 383 ponthoz.

Azért ez nevetséges. 50% körüli emelt orvosira kicsit gázos.


A gyógyszerészeti meg még siralmasabb.

Állítólag 45%-tól járt idén a pluszpont. Két 45%-os emelt mellett elég egy 60%-os érettségi átlag és 62 pont a hozott pontokból.

Szerinted ez az eredmény jó?

Mert szerintem inkább nevetséges. Ennyivel semmilyen felsőoktatási intézménybe nem engedném az illetőt, nem hogy gyógyszerészetire.


Tisztában vagyok azzal, hogy a pontokat a jelentkezők alakítják. És ez a ponthatár azt tükrözi, hogy most ilyen a színvonal. De azért el kellene gondolkodni, hogy ez normális-e. Hová süllyed a természettudományi oktatás? Eddig sem volt fényes, de most igazán elgondolkodhatnak a biosz és kémiatanárok. Na meg a diákok is.

2013. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!