Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumba milyen szükséges...

Kollégiumba milyen szükséges dolgok kellenek?

Figyelt kérdés
Össze tudnám szedni, csak most hirtelen szólt tesóm, hogy felviszi kocsival a cuccaim és nem tudom mit hagytam ki. Milyen fontos dolgok kellhetnek oda? Egyetemi kolesz, tehát magamnak főzök stb. Milyen dolgok lehetnek amikre így laikusan nem gondoltam? Tehát kb a ruházaton kívül :D
2013. aug. 12. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ha bármire bepakolok, úgy szoktam, hogy átgondolom, mi mindent fogok ott csinálni, és amit csinálok, ahhoz mire van szükségem, és azt beraktam-e már.

Egyébként amit kihagytál, azt majd elviszed te magad.

2013. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom én is, mert én is szeptembertől kolis leszek, bár még sose voltam az, viszont van fogalmam hogy mi kell, mert haverom már volt koleszos:


- Pléd


- Kis lakat (a szekrényedre mindenhol szokták kérni), 2 igazolványkép (nem tudom minek, de szintén kérik a kolikba), legalább 6000 FT, bár jobb ha több (étkezési kártya stb. stb. Ha menza van, ott is előre kell fizetni általában szept. 6 körül, szóval oda se árt a lové, bár ha van diákszámlád (ami erősen ajánlott kolihoz) akkor csak azon hagyj bizonyos összegű pénzt (20.000 huf kb)


- Ágyneműhuzat (paplant az új szabályok miatt kötelesek adni, bár nem biztos hogy olyan jó, mint egy saját.)


- Tisztálkodószerek (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, dezodor/parfüm, szappan, törülköző, köntös, WC-papír, Zsepi, arcesz /sebekre elő kell készülni/, sebtapasz) ha fiú vagy /lánynak se biztos hogy árt, csak fiú 2 naponta borotválkozik/ akkor (borotva, borotvahab) - Ha lehet amit tudsz ott vedd meg, így nem kell cipelni.


- Gyógyszerek (még akkor is ha nincs bajod. PL.: fejfájásra, hasmenésre, görcsoldásra, megfázásra, ezek az alapvető bajok)


- Ruhák (férfi/női fehérneműk, zokni, nadrág-pulcsi-poló-kabát /"otthonra a koliba" és a suliba/) Ezekből nem kell telerakni egy bőröndöt, hisz kevés a hely, vigyél egy hétre elegendőt(2-3 db kivéve a fehérneműt, ha nem akarsz bűzleni :D ), és majd rájössz mi kell még. 2 Cipő, papucs


- Laptop ha van, ajánlatos hiszen így "független" vagy az ottani gépektől.


- Lehet vinni evőcuccokat, bár szerintem a műanyag is megfelel egy időre biztosan.


- Elektromos cuccokat kerüld, hiszen eléggé szelektálják. Nagy valószínűséggel be se viheted (pl. vízforraló meg ilyenek, mert ha van a koliban teakonyha, akkor szinte tilos).

2013. aug. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdem majd a 3. évemet kolisként, lány vagyok, és az a típus vagyok, aki mindenféle hülyeséget is visz magával, hátha kell. :) Leírom én kb. miket viszek, hátha rájössz, hogy neked is kellhet.

Nem tudom milyen a kolid, nálunk adnak huzatot is, ha kérünk, szóval azt én nem viszek. Elektromos dolgokat nem engednek, és nem is kell, hajszárítón kívül legalább is. Az akasztós szekrénybe viszek akasztókat.

Ezen kívül kb. "szobánként":

Konyhai dolgok: azt mondtad, te főzöl, akkor kellenek ugye edények, 1-2 tál, pohár, evőeszköz, fakanál, serpenyő, mosogatószer és szivacs, konyharuha; én viszek olyanokat is, hogy olaj, tészta, 1-2 zacskós cucc, só, cukor

Fürdő: tisztálkodószerek, WC papír, zsepi, törölköző, ha mosol, akkor mosószer, öblítő

Többi: ruhák, én elviszem a téli holmim most, mert tavaly ráfáztam, szó szerint :) mikor hirtelen jött a hideg, és nem volt nálam semmi. Egyszerűbb most bajlódni a nagy kabátokkal, mint később a vonaton utaztatni. Persze attól is függ, mennyit fogsz hazajárni. Ezen kívül gyógyszerek, lázmérő, meg olyan cuccok, amiket suliban használsz.

Kb. ennyi lenne. :)


21/L

2013. aug. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
lakatot mindenféleképp vigyél a szekrényedre, gyakran előfordulnak lopások. emellett ami nagyon fontos, az a füldugó (gyógyszertárba tudsz fenni szivacsosat) meg a szemedre ilyen izé az alváshoz. lesznek hangoskodások, meg esetleg ha éjjel égve hagyják a lámpát a szobában esténként, akik még tanulni akarnak...
2013. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!