Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemhez mindenképpen kell...

Egyetemhez mindenképpen kell laptop? TTK biológiára fogok járni, de mindenkit kérdezek, aki egyetemre jár

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy apukám nem akar nekem venni laptopot,és nem tudom,hogy szörnyen szükséges e a laptop egyetemre?Mert eddig 2000% a valószinűsége,hogy nem kapok laptopot :/

2013. aug. 18. 19:06
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

és azt milyen esetben kap valaki?És körülbelül mennyit?

Nagyon köszönöm a válaszod erre!

2013. aug. 18. 20:02
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg nincs ismerősöd, aki odaadja gépét?

Pl. neki már nem kell, mert épp vett egy újat.

2013. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
Alaptámogatás kb. 60 000 forint, ez egyszeri összeg, a szoctám meg kb. 25 000. De ezeket meg kell pályázni. Különben szerintem minden fent van az egyetem honlapján, én is onnan tudom ezeket :-)
2013. aug. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%

Vagy Karácsonyra kérsz egy használt gépet/laptopot.

Nagyszülőktől.

Nagyszülők inkább vesznek az embernek.

2013. aug. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj megoldani valahogy meglehet, nem túl szerencsés az igaz, de hát a jég hátán is meg lehet élni. Nekem bátyám ttk bioszos, és egy táblagépet vitt be(vagy vmi olyasmit), nem volt semmi extra, olcsó, de netezni lehetett rajta, és az volt a lényeg. Viszont 2. félébven bevitte az asztali gépét, mert úgy kényelmesebb volt.


Tapasztalatok: Fog kelleni az internet, mert sokszor tárgyfelvétel/vizsgafelvétel stb. stb. csak a neptunon keresztül intézhető, volt, hogy olyan abszurd időpontokra tették, hogy valami hihetetlen, nekem kellett belépnem helyette és frissítgetni asszem 10 percenként, mert különben kidobta a rendszer és ha később lépett volna vissza már túlterheléstől használhatatlan lett volna(be sem töltött volna)... Persze így is pórul járt, mert mire felvette volna a tárgyakat(mikor hazaért) már az összes betelt. Nem riogatni akarlak, de van, hogy szorít az idő. Persze könyvtárakban, koleszban szokott lenni 1-2 gép, szóval nem katasztrófa, ha neked nincs.


Viszont őszintén remélem, hogy megszereted a szakot, mert igazán érdekes, és jó hely! :D Ha pedig nem remélem sikerül elérned az álmod! :)

2013. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
1 nagyszülőm se él,már mind nem élnek :( megpróbálom akkor valahogy a 60-70 ezres kis netbook-ot megszerezni,majd félrerakok pénzt :)
2013. aug. 18. 20:36
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp kell valami, amin bármikor tudsz netezni. Tárgy/vizsgafelvétel, neptun-üzenetek, meg szerintem ttk-n is leginkább netre teszik fel az előadások diasorait, ami alapján tanulni tudsz/kell. És ezek még csak a legalapabb dolgok és szerintem egyáltalán nem 100%, hogy bármelyik koliban van ilyenekre fenntartva gép, pláne annyi, hogy ez mondjuk egy vizsgafelvételnél elegendő legyen (azaz mind biztosan foglalt).

De nem is a gép a lényeg, hanem hogy valamiről netezni tudj, mert mondjuk egy beadandót még meg tudsz írni a könyvtárban, de a többi már necces, főleg, hogy időnként lehetetlen időpontokban vannak (vizsgahelyek például jellemzően 8 körül nyitják meg, a tanárok meg van, hogy 11 körül írnak valamit, ami mondjuk másnap már fontos lehet). Szerintem ha nem is laptopra, de egy táblagépre próbálj meg spórolni. Azt már akár 20ezer alatt is kaphatsz újonnan is és "ügyintézésre" teljesen megfelelő. (meg az árát is visszahozza, mert nem kell pl. kinyomtatni jópénzért a diasorokat)

2013. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem asztali gépem van, ráadásul elég jó minőségű és nem is telik most laptopra, így nem lesz. Nem hiszem, hogy mindenki vesz majd magának csak a suli miatt, hidd el, rengetegen nem engedhetik meg maguknak. Amíg otthon van asztali géped, addig felesleges ilyenben gondolkodni. Fogorvosira járok amúgy.
2013. aug. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem baj ha nem vesz apukád, ne ezen parázz, a diákok fele laptop nélkül kezdi, de a tanulmányi eredményed nem ettől függ. Szerintem spórolj rá. Már tudsz dolgozni is, akár csak pár órát egy héten, és így pár hónap alatt meglesz. De ha már spórolsz rá akkor ne a legolcsóbbat vedd meg, hanem inkább egy közép/alsó kategóriásat.

Nekem sem akartam venni apukám, mondjuk én megpuhítottam, de az évekbe telt. Mindig néha nagyon kedvesen felhoztam a témát, mondtam neki észérveket, ami arra utalt hogy az mennyire hasznos, meg hogy a diáktársaknak is mennyire hasznos, csak úgy mellékesen mondtam példákat - de ez még régen volt. Gondolj bele apukád fiatalkorában egyáltalán nem volt szükséges a net, szóval ő lehet hogy emiatt sem támogatja, de ma már alapszükséglet. Ezt próbáld neki felvázolni kedvesen, ne vitázva. Hanem pl hogy minden nap mondasz valami észérvet meg példát, mintha csak úgy mellékesen eszedbe jutna. De ha nem vesz az sem gond, te is tudsz spórolni rá, sőt ez lenne a legjobb, mert lassan te is felnősz, meg kell tanulnod bánni a pénzzel.

2013. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
*akart
2013. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!