Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 16. 00-ig iskolában kell...

16. 00-ig iskolában kell maradni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hoztak egy új törvényt,miszerint általános iskolában bent kell maradni du.4-ig.Ez 8 osztályos gimire is vonatkozik?Most leszek 8.os.13/L

2013. aug. 26. 09:13
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Ma volt a híradóban, hogy általános iskolában nem csak az alsósoknak hanem a felsősöknek is bennt kell maradni (a 8 osztályos gimiről nem mondtak semmit). Az igazgató adhat felmentést erre ha a szülő szól neki, hogy különóra van. Én pont megúsztam ezt a dedózást (most megyek 9. be). Nekünk lehetett volna tanulószobán maradni felsőbe, ahol ha kész a házi meg tanultál akkor elmehettél (elméletben jól hangzik de gyakorlatban borzasztó). Ott minden van csak tanulás nem mert ha csak egy gyerek is csinálja a feszkót, hangoskodik stb. már nem lehet tanulni. (alsósoknál más a napközi mert ott egy feketeponttal fenyegetőznek akkor egy hétig csönd van) Szerintem ez káoszt fog eredményezni csak gondoljunk bele minden felsős egy időbe megy haza (még eddig is alig volt hely a buszon most ennyire se lesz), emellett nevetségesnek tartom, hogy pl egy nyolcadikos gyerek akit elvileg megtanítottak tanulni nem tanulhat egyedül nyugalomban. Azt mondta az igazgató aki nyilatkozott, hogy akár a szülő akarata ellenére ott tarthatja a gyereket négyig. És képzeljétek volt egy olyan elvetemült szülő aki azt mondta, hogy "helyes zárják csak be őket mert kint csak a bajt csinálják". Plusz sokkal veszélyesebb télen amikor négykor már sötét van menni a buszra a csúszós utakon. Ez nagyon nem lett átgondolva. A felvételiről meg annyit, hogy persze kell rá készülni nekünk volt is ilyen plusz órába de a tanár se tanítani nen tudott, meg akkora hangzavar volt, hogy figyelni se lehetett. Egyébként ne izgulj minimális tanulással is el lehet érni 30-30 pontot. (amivel jó jegyek mellett top gimnáziumba vettek fel osztálytársaimat.
2013. aug. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Én nem megyek el innen,maradok gimibe,így nem kell felvételiznem,viszont az osztály fele elmegy,és nálunk nincs ilyen felkészítő.Néztem én is a híradót,a 8-6 osztályos gimikről szó sem volt.Ha mégis bent kéne maradjunk,nálunk tuti nem lesz tanulás,mert szörnyen zajos osztály vagyunk.Meg a kaját is,hogy oldják meg?Tízórai,ebéd,uzsonna?Akkor az ebédet mindenképp be kellene fizetni,mert annyi kaját nem bír el.
2013. aug. 28. 11:34
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kajánál vagy befizetikek a menzát vagy két szendviccsel többet viszel (szerintem ezzel a napközivel nem a kaja lesz a legnagyobb gond)
2013. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Hát igen,de egy fejlődő szervezetnek nem elég 4 szenya egész napra.Főtt étel kell,legalább ebédre.A menzás kaja meg szar.
2013. aug. 28. 18:39
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
Persze a főtt étel a jó, nálunk volt aki pl lisztérzékeny volt az vitt éthordóba a kaját és a (nem túl kedves) konyhások megmelegítették. Bár nem hiszem, hogy ennyi ételt megmelegítenek kavarodás nélkül. Jah és nálunk a konyhások előszeretettel vitték haza a megmaradt kaját (amibe nem evett bele senki de nem fogyott el, persze nem fizették ki) így meg nem tudna mit elvinni. És a tanároknak se lenne jó délután 4-ig bennt maradni mert hát így is rendesen kikészülnek év végére hát még úgy (természetesen nem védem őket de nagyon rossz egy ideges tanárnák tanulni).
2013. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Nálunk(az előző sulimban)a konyhásnők szétosztották a kaját maguk között mielőtt kiosztották volna,ezért mindig csak egy marék rizs,egy marék krumpli,kicsi hús..stb.Repetát nem adtak,mondván nincs,mondjuk ez igaz is volt.A mostani sulimban 5.ben voltam menzás,jó sok kaját adtak,repetázni is lehetett,kétszer is,de a kaja az nem volt olyan finom..mondjuk az előző sulimba se...
2013. aug. 29. 11:28
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
A menza kaja sehol se az igazi. Egyetlen iskolát ismerek ahol nagyon jó a kaja mert vendéglátós suli és külön étteremben esznek (diákok főznek) bár az drágább is. Szóval inkább vigyél pl műanyag dobozba rizst meg csirkét és edd meg akár hidegen ha a menzai nem jó ízű.
2013. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Vasárnap lesz az évnyitó,megkérdezem az ofőt!
2013. aug. 29. 12:58
 19/43 anonim ***** válasza:
Én is ismertem egy olyan sulit, ahol jó volt a kaja, de ott is fikázta a többség divatból.
2013. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kérdezd meg évnyitón mert mondták a híradóba, hogy az első egy két nap részletesen elmondják a gyerekeknek és a szülőknek is. Szóval évnyitón nem lenne idő elmondani olyan részletesen.
2013. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!