Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány Jog és Államtudományi...

Pázmány Jog és Államtudományi karon történő tanulás mellett mennyi szabadidő remélhető? Tanulás a fontosabb, de az addigi életemet fel kell adnom? )

Figyelt kérdés
Szeretek kondiba járni, és jó lenne ha nem szakítanám meg a testedzést, de ugyanakkor jól szeretnék teljesíteni a suliban is. Aki oda jár és komolyan veszi annak van egyéb dolgaira is ideje? (Nem akarok minden héten bulizni meg ilyenek, mert a tanulás a fontosabb, de az addigi életemet fel kell adnom? )

2013. aug. 27. 11:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Szóval reggeltől estig csak tanulás, full könyvkockának kell lenni? Vagy van idő kicsit lazítani is?
2013. aug. 27. 11:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az előadások után elmehetsz még, ha lesz kedved és időd bármit csinálni. Szorgalmi időszakban max. a szemináriumokra/ gyakorlat kell készülni, abból lehet beadandó, zh ilyesmi. Az előadásra vagy bemész vagy nem, de jegyzetet szerezned kell. Viszont a vizsga időszakban hajtanod kell. Ez egy elég nehéz szak, így nem árt már folyamatosan tanulni, képben lenni, de azért lesz szabad időd. Sokan csak vizsga időszakban tanulnak,de ez elég kevés idő.
2013. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...én ugyan csak a jogi asszisztensi szakot végeztem el (két év), ami ugye ennek az úgymond könnyített változata. Nem akarlak elkeseríteni, de én spec. nagyon sokat görnyedtünk én is és a csoporttársaim is az anyag felett... dolgozni el sem tudtam menni mellette, bár mondjuk ebben a szar órarend is közre játszott.

Ha nem csak kettesekkel szeretnél átcsúszkálni, hanem valami jobb eredményt szeretnél elérni, akkor készülj fel, hogy a péntek esti hű társad a Büntetőtörvénykönyv és/vagy az Állam és Jogtörténet könyv lesz :/ ez sajna tapasztalat.

2013. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elméleti órákra te döntöd el saját felelősségre, hogy bejársz-e - van olyan tanár aki szereti az olyan vizsgázókat akiket nem akkor lát először, meg majd meglátod mennyire tudsz más jegyzetéből tanulni, mert nem mindegy, hogy 100 oldalon kell átrágnod magad vagy 500oldalon. Gyakorlati órák attól függ milyenek, hogy kihez veszed fel... kell készülni rájuk, de nem olyan vészes. Dehogy kell feladnod az eddigi életed:D Kondi simán belefér, bulik meg attól függ. Nem árt olvasgatni a jegyzeteket már szorgalmi időszakban. De úgyis kitapasztalod, szorgalmi időszakban lesz szabadidőd, vizsgaidőszakra viszont úgy készülj , hogy csak a könyvtárig meg haza.
2013. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A jog az egyik leghúzósabb szak.

Viszont a durva szakokon is (na jó, nem az orvosin) is azért van a tanuláson kívül is élete a hallgatóknak.

Kondi belefér.

Valamennyi buli is.


Amúgy hidd el, hogy a jogászok nagyon partyzós társaság. Persze meg kell találni azt, hogy mikor nem kell másnap korán kelni.

Vagy mikor nincs kilátásban egy héten belül zh.

Vagy melyik órára nincs értelme bemenni.

Mi az amiből fontos a jó jegy, miből elég a kettes. (Mert sehova nem számít be.)


És végül ami talán a legfontosabb. Te hogyan tudod venni az akadályokat.


Van aki majd belegebed egy rosszabb jegybe is. Van aki tanul és mellette él is, és mégis megy neki, nem is kettessel.


Illetve szemeszterenként is hatalmas eltérések lesznek.


Hányszor jársz hetente kondizni? Három-négy alkalommal egy óra?

Olyan nincs, hogy ne férjen bele! Legalábbis szerintem.


A vizsgaidőszak, főleg a nyári, na az nagyon húzós. Ott biztos lesz amikor ki kell hagynod néhány alkalmat.

2014. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!