Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti az osztályfőnököm?

Megteheti az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanárnő azt mondta nekem, hogyha kopaszra borotválom a fejem eltanácsol az iskolából, és hogyha Etika,Történelem egyéb órákon elmondom a véleményem az etnikumokról akkor is erre kell számítanom, hogy eltanácsol.(Korlátozza a szólás szabadságom, egyébként a suliba minden 15. gyerek kopasz szóval csak én részesülök ilyen örömökben :) )

A kérdésem tehát az, hogy: Tehet ilyet?


2009. okt. 31. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem teheti meg.
2009. okt. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se teheti meg
2009. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

jogilag nem, gyakorlatilag igen. rádken vmi mondvacsinált baromságot, és repülhetsz is...


engem is sokat vegzáltak a politikai nézeteim miatt a gimiben, de kirúgni nem tudtak.

2009. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem sem teheti meg! A hajad illetően! De ha rasszista megjegyzéseid vannak azzal viszont más a helyzet! Itt nem egyszerüen a szólás szabadságáról szól, hanem gyűlöletbeszédről, feltéve hogy tényleg ez a helyzet és nem egyszerüen kérdést teszel fel a dolgok bizonyitásáról! De gondold csak az ő szempontjából is! Ha ő mondjuk olyan pólót venne fel nap mint nap hogy gyűlölöm a magyarokat, akkor te nem tennél meg mindent hogy elküld őt a pi..ba?
2009. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A hajad miatt biztosan nem. Volt is egy ilyen, hogy hosszú haja volt a fiúnak, aztán az igazgató le akarta vágatni vele, hogy csak a homokosoknak van hosszú haja, a gyerek meg az ombudsmanhoz fordult, erre az mikor elment oda, az első amit az iskolában látott Rákóczi képe volt, persze hosszú hajjal.


A cigányokról is lehet bármilyen véleményed egész nyugodtan, de nem mindegy, hogy tálalod, én már egyetemista vagyok, nekünk van olyan óránk, ahol feljönnek ilyen problémák és boncolgatjuk a kérdést és itt nyugodtan el mondhatunk bármilyen véleményt, nincs belőle semmi gond, igaz, hogy itt rendesen érvelünk, meg értelmes dolgokat mondunk, nem csak, hogy fúj rohadt cigányok, utálom őket, rohadjanak meg stb. Ha visszaemlékszem a középiskolára, a nagyon okos radikális arcok vélemény kifejezése kb eddig terjedt nálunk is, ami még akkor is idegesítő, ha egyébként te sem szereted őket, de már nem azon a szinten vagy, hogy csak fröcsögsz értelmes gondolatok nélkül. Persze, minden tizenéves úgy gondolja, hogy megváltja a világot, meg jól felépítette érvei vannak mindenre, de egy pár évvel később visszagondolva belátja, még ha ugyanúgy nem is szereti őket, már legalább nem a primitív megmondóemberek szintjén van és lehet jobb lett volna néha csendben maradni, vagy visszafogni magát.

2009. okt. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, annyit még megjegyeznék, hogy suliba több zsidó és 1 néger tanárom van nem volt még egyikkel sem bajom semmilyen rasszista megnyilvánulásom nincsen nem is volt. alap probléma abból jött, hogy van nekem egy haverom aki életében először lenyírta haját kopaszra és a szülei rám fogták, hogy én "nácikat" nevelek a gyerekekből és ezt nem erősítette meg a gyerek sem meg senki, és osztályfőnököm rám szállt, h mostantól nem lehetek kopasz és nem mondhatom el a véleményem pl. a második világháborúban elesett katonákról és nem tarthatok kiselőadást semmiből ami ilyen témához + politikához tartozik. öltözködésemről egy két mondat: Bakancs fekete cipőfűzővel, általában fekete farmer gatya, fekete vicces feliratú pólók néha turulmadaras véletlenül sem birodalmi sas, Turul madár, vagy Nagy-Magyarország, ezen kívül télre van egy Bomber dzsekim amire fel van varrva egy Nagy-Magyarország, és a suliban minden 10. ember kopasz és ugyanígy sőt még talán radikálisabban öltözködik mint én.
2009. okt. 31. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

azért nem túl jó ez az öltözködés, meg gondolom társul hozzá szemtelenség, pofátlanság,visszabeszélés is DE javíts ki ha nem!

a hajad miatt nem küldhet el!

a mi sulinkban volt egy srác, punk hajjal, és 4x is kimosatta az igazgató a zselét a hajából a tanárokkal. Aztán utána tapétaragasztóval állította fel a haját...

2009. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
te jóó ég!Jelentsd fel a p csába!vagy szólj az igazgatónak!
2010. jún. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!