Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogilag megteheti ezt az...

Jogilag megteheti ezt az osztályfőnököm?

Figyelt kérdés
mivel több éva anoreixás vagyok és már voltam kórházba meg minden, de most nem, viszont elég vékony vagyok és nem sokat eszem, azt mondta hogy nem visz el a tavaszi külföldi kirándulásra mert hogy nem vállalja a felelősséget. de erről semmilyen orvossal vagy pszichológussal nem beszélt se ő se a szüleim akik melleséeg egyetértenek vele...
2010. szept. 18. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Igen,megteheti.Mivel ő úgy érzi,hogy bármikor baj lehet,és nem akar felelős lenni az esetleges gondok miatt...Ezért nem is lehet hibáztatni érte..Én sem vállalnám a felelősséget..
2010. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

nem tudom. de nekem is mondtak már olyat a tanáraim, hogy amiatt, h cukorbeteg vagyok, csak saját felelősségre mehetek táborba vagy kirándulásra.

mondjuk én ráadásul még nem is tehetek a betegségemről, veled ellentétben.

2010. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha már kórházban is voltál az anorexia miatt, a szüleid pedig az osztályfőnökkel értenek egyet, akkor egyrészt rendelkezésére áll a megfelelő mennyiségű információ, másrészt összességében a szüleid fogják eldönteni, hogy mész-e a kirándulásra, vagy sem. Ha a tanár nem vállalja a felelősséget (pl. hogy rosszul leszel, és az éhezés miatt kórházba kerülsz külföldön), akkor ebben az esetben meg lehet érteni. Én is igazat adok neki.

Persze, lehet anorexiásnak lenni, de az ilyen dolgokkalis együtt jár. Úgyhogy én a helyedben elkezdenék enni, pl.

2010. szept. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
kezdd el összeszedni magad. egyél rendesen, mellette járj el futni, vagy valamit sportolni, és akkor még elmehetsz.
2010. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti de már előttem leírták, hogy miért. Nem ismétlem.

Tavaszig még sok idő van, mutasd meg neki hogy eszel rendesen, felszedsz pár kilót, nincsenek rosszul léteid stb. És adjon erőt azt túllépni az anorexiádon, hogy nagyon szeretnél elmenni erre a kirándulásra.

2010. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megteheti, börtönbüntetést is kaphat, ha veled lesz valami.
2010. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem is megteheti, de lehet csak fenyeget, MERT JÓT AKAR (csak úgy, mint a szülei)


Sose azt nézd, hogy egy étel mennyire hizlal, hanem azt, hogy mennyire finom. Annyira jó dolog enni :)

Kóstoltad már a McDonald's-ban a McWrap-et? Annyira fini <3

2010. szept. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

Jesszus szerintetek saját akaratából lett anorexiás?

Vagy mi ez a 'lehet anorexiásnak lenni,csk..' meg a többi?

Basszus ha legalább egy kis fogalmatok lenne róla,hogy mi az anorexia...csak egy kicsi.Akkor nem így válaszolnátok.Amúgy hogy esne ha nem mehetnétek el osztálykirándulásra mert betegek voltatok?De kérdező én is azt javaslom,hogy kezdj el enni.Jó az osztálykirándulás nem olyan fontos...de az életed annál inkább...

2010. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Próbáld meg ezt:


Fogd fel úgy hogy motiválni akar, és csapd le a labdát...


4-ben leültök (a szüleid, az ofőd, és Te) és megmondod, hogy szeretnél menni az osztálykirándulásra, és nem szeretnél lemaradni róla, és hogy nem szeretnéd ha ezt ők 3-an döntenék el, hogy mi legyen veled! Szeretnél részt venni a döntésben! Így ajánld fel, hogy ha februárra felszedsz + 5 kb-t (vagy valami reálisat, így messziről nem tudom hány éves vagy és hány kiló) akkor egy zokszó nélkül elmehess! (törekedj rá, hogy meglegyen papíron, hogy most hány kiló vagy, a dátum és az aláírásuk és a vállat súlytöbblet)! Bár jogilag nem viheted majd el a papírt, és nem pereskedhetsz vele, de érzelmileg hathatsz majd a szüleidre, mikor eljön a február, mutogathatod nekik vagy az ofődnek "jaj, de jó elértem a súlyomat, most már mehetek, ugye apa?!" vagy "nagy csalódás lenne, ha már híztam és felszedtem a kitűzött célt, hogy ne engedjetek el. EZ olyan érzelmi megrázkódtatás lenne számomra..."


Tippek a hízáshoz:

- egyél fűszerezett kajákat, bazsalikumos paradicsom, bors-os csirkehúsi.

- nézz Gordon Ramsay-s műsort a tv-ben! Irtó egyszerűen csinálja meg a kajákat és ízletesen!

- Kezdj valamit sportolni, valami ugri-bugrisat (hip-hop tánchoz mit szólnál?) így új barátokra is szert tehetsz, és mivel fejlődik az izom rajtad, több kaját is fogsz kívánni

- sokszor legyél szabad levegőn ( jobban meghozza az étvágyat, mint a benti levegőn való punnyadás...)


(régebben rám is azt mondták, hogy anorexiás vagyok - pedig nem voltam - igaz én nem voltam kórházban, csak nagyon sovány voltam. Most értem el odáig, hogy jól érzem magam a bőrömben!)


Van egy másik műsor is a TV-ben, ha ötleteket szeretnél gyűjteni: a Viasat 3-on véznák kontra dagik.


Majd írd meg mi lett, oké?



Sok sikert, és kitartás!

2010. szept. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!