Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ismét Egyetemre akarok menni,...

Ismét Egyetemre akarok menni, tudnátok segíteni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

2008-ban érettségiztem,fizika választott,nincs emeltszintűm sem nyelvvizsgám ,bár angolt folyékonyan beszélek.


Akkor jelentkeztem egy bizonyos magyar egyetem mérnök informatika szakjára, amit 3 hónap után egy szerencsétlenség miatt ott kellett hagyjak - összekellett törnöm az összes malacperselyt,nem maradt pénz tanulni.

Ez államilag támogatott volt akkor.


Kérdéseim:

Szükségem lesz-e emelt szintű érettségi újraletevésére?

Gondolom államilag támogatottra csak egyszer lehet bejutni,igaz?

Melyik egyetemet ajánlanátok? (Kivéve PÉCS/BME)

Van-e bármilyen megkötése annak, hogy a diploma megszerzése után külföldön folytassam az MSC szintet - esetlegesen egy nem EU tagállamban ráadásul,valamint ezzel dolgozhatok -e külföldön (Hallottam valami zavaros megkötésekről de nem vagyok elég tájékozott a dologban)


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

u.i.: Remélem sikerül valamit összehoznom,ha más nem,fizetősön.



2013. aug. 30. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg, hogy a szak, amire jelentkezni szeretnél, milyen követelményeket írt elő. Pl. fizika emelt. Újra kell érettségizned, lehetőleg nyelvvizsgát letenned.
2013. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia! Ha csak 3 hónapig jártál akkor mehetsz még államira:) A támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott szak képzési ideje. Ha tehát egy 6 féléves alapszakra jársz, a hetedik és a nyolcadik szemesztert még elvégezheted államilag támogatott formában, de a kilencedik félévért már fizetned kell.

Ha megint mérnökinfóra jelentkezel akkor nem kell emelten érettségizned. Én majd az Óbudaira szeretnék jelentkezni jövőre szerintem az jó egyetem:) Az Msct külföldön is megcsinálhatod ha tudod fizetni a tandíjat. Remélem tudtam egy picit segíteni:)Ja és a nyelvvizsga meg majd a diploma megszerzéséhez kell, de ha előtte megcsinálod kapsz +pontot.

Itt meg megnézheted hogy milyen szakokra kell emelt ha mégsem a mérnökinfo érdekel:

[link]

Am a felvi.hu is nagyon jó oldal sokmindent megtalálhatsz ott a felvételivel kapcsolatban.

2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!