Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jurisich Miklós Gimi (JMG)...

Jurisich Miklós Gimi (JMG) vélemények? Esetleg jár oda valaki, vagy van olyan aki most lesz elsős?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az iskoláról?:) Jó, rossz?

2013. aug. 30. 21:02
1 2
 11/14 anonim válasza:

NYEK-en vagyok és most lesz a második évem. (a csodálatos nulladik miatt megint kilencedikesnek titulálnak :D)

Ismerem az általánosokat, hát... inkább nem mondok rájuk semmit. :D

Egyébként nem lesz nehéz az első év, meg fogsz lepődni, milyen könnyű. Ezért ne lustulj el!

+ A matekot nagyon tanuld! Minden piskóta lesz hozzá képest. :D (én így tapasztaltam)


Ha vannak kérdéseid, szívesen válaszolok. :)

2014. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Igen, a nulladik miatt az, hogy kétszer vagyok kilencedikes engem is eléggé zavar:D

Huu hát a matektól eléggé félek, mert bármiben jobb vagyok, mint matekban :D de igyekszem nem ellustulni


Egyébként az avatónak mi a lényege? Mármint, miket kell csinálni?:)

És tanárok szempontjából melyik az a tantárgy amit érdemes jobban tanulni, ha nem akarom hogy ne legyek szimpatikus neki? :D

2014. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Igazából nem nehéz a matek, ha figyelsz órán és otthon naponta előveszed kicsit ismételni, gyakorolni fog az menni. Én például különtanárhoz járok, nagyon sokat segít.

Elvileg az a célja, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz. A felsőbb évfolyam kiad az elsősöknek fix feladatokat, ezekre kell készülni. (pl. verset kell írni, énekelni, színdarabot előadni stb.) Meg ugye meg kell csinálni az agancsokat, ez minden évben adott. (remélem kreatív osztálytársakat kapsz :D) Lesz pár olyan feladat is, ami nem publikus, ott helyben kapják a diákok. Egyébként ez egy verseny. (mi NYEK-esek nyertünk, amit még mindig nem tudok felfogni. tök bénák voltunk, mindenki azt hitte, utolsók leszünk :D) Aztán ennek az egésznek a végén valami fogadalmat kell tenni, aminek én nem láttam sok értelmét.

Alig lesz tantárgyad, szóval bőven van időd az összesre sokat készülni. :D A pénzügy az ilyen beszélgetős óra, oda alig kell tanulni (én semmit nem tanultam rá, aztán 5-ös lettem év végén xD). A magyar szerintem laza, meg ritkán is volt. Nem volt nekünk semmi verstanulás, nem is feleltünk. (max a jobb jegyért félévkor és év végén) Volt pár hirtelen dolgozat, szóval bejött a tanár és szépen lerakta elénk a lapot, aztán írjuk, jegyre megy. Hú, de meglepődtem. Szerintem nem kell úgy hajtanod belőle, de azért ne hanyagold el. Informatikát ajánlanám, hogy vedd komolyan. Az első félévben fontosak az elméleti dolgok, ha abból írtok majd, mindenképpen tanulj rá sokat! Az a legjobb, ha óráról órára tudod az anyagot. Az egész évet nézi az év végi jegynél, ezért mondom csak. :D Az ECDL-en meg ne parázz, nem nehéz. A matekra hajts, mint állat! Az első dolgozat a legfontosabb. Muszáj jól megírnod. Próbáld tartani a tempót, gyorsan halad a tanár. Feltétlen kérdezz, ha nem érted. Egymásra épülnek az anyagok, ha lemaradsz neked annyi. Legyen meg a 7-8. osztályos tankönyved. Szükség lesz rá. Angolt/németet nem tudom konkrétan mondani, a kapott tanárodtól fog függeni, de alap, hogy légy szorgalmas és bátran kérdezz, mindig legyen meg a házi és a felelést ne cseszd el. +Ne legyen nagy a pofád órán, azt nem igen csípik. A tesi meg nem fontos. :D

2014. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nagyon köszönöm! :))

Első napra egyébként kb. mit kell vinni? Gondolom, hogy akkor még csak bemutatkozunk, ismerkedünk szóval füzeteket nem, de azon kívül?:D

És az angolnál/németnél nekünk is lesz lektorunk, vagy az csak a kéttanosoknak van?

Plusz az AJTP-sekkel előtte nem is tudok ismerkedni, mielőtt elkezdődik a suli, nem?:)

Jaj még egy kérdés, bocsi de nem bírom ki, annyi kérdésem lenne:D:D a felsőbb évesek milyenek az elsősökkel? :)

2014. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!