Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Karinthy és a pesterz...

Milyen a Karinthy és a pesterzsébeti Kossuth Lajos Gimnázium? A tanárok, a közösség, a hangulat? Esetleg milyen pesti gimiket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Felsőben végig kitűnő voltam... angolt és spanyolt is szeretnék tanulni.

#gimnázium #Kossuth #Karinthy #kitűnő #angol és spanyol #jó iskolák Budapesten
2013. szept. 2. 16:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

A Kossuthban a hangulat/közösség a hallottak alapján mindenképpen kivételesen jó lehet, ami valószínűleg a tanárokra is igaz.

Szerintem a Karinthyban is kiváló és jó fej tanárok vannak, illetve a közösséggel sincsen probléma. A Karinthy mindenképpen egy erősebb iskola, ami nem feltétlenül baj persze. :)

2013. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)Pesten a Karinthyn és a Kossuthon kívül még milyen olyan jó sulit ajánlanál, ahol van angol és spanyol is.

Egyébként a Kossuthban milyen tagozatok (osztályok) vannak...? Melyiken lehet angolt és spanyolt tanulni? Ezt nem pontosan tudom..

2013. szept. 3. 15:19
 3/22 A kérdező kommentje:
*?
2013. szept. 3. 15:24
 4/22 anonim ***** válasza:

Hát a Szent Lászlót, ott van spanyol, van a Károlyiban is, de az spanyol kéttanos, aminek olyan sok haszna szerintem nincsen. És ennyi jutott eszembe most.

Itt megtalálsz mindent a Kossuthban az osztályokról: [link]


Részletesen a Karinthyról tudok még írni esetleg. :)

2013. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A Karinthyról írnál légyszíves? Mindent...! :)

Egyébként igaz, hogy az emelt angolos részén ugyanúgy tanul meg az ember angolul, mintha egy sima gimiben tanulna...?

A kéttannyelvű tagozaton tényleg tanítanak teljesen felesleges dolgokat angolul, amit nagyon visszakérnek? Vagy ez nem igaz...?

Angol-spanyol, a tanárok, diákok és társaság szempontjából melyik a jobb választás? Melyikben van nagyobb esély a kedves, igaz barátokra? Tudom, akárhol lehet akármilyen ember, de a mostani osztályom nem valami jó, régebben elég sok szomorúságot okoztak, és talán még most is tudnának... Mindegy, hosszú lenne leírni. :)

2013. szept. 4. 18:12
 6/22 A kérdező kommentje:

Végigolvastam a Kossuthos linket, de ott csak egy olyan osztály van, ahol németet lehet tanulni, második nyelvnek meg spanyolt... olyan van, hogy angolt "elsőnek" és spanyolt második nyelvként?

Bocsánat, hogy ilyen sok kérdést írok...!:$

2013. szept. 4. 18:22
 7/22 anonim ***** válasza:

A Kossuthban ott van az a nyek-es osztály, ahol angol az első és spanyol lehet második nyelv.

A Karinthyval kapcsolatban nem igazán értem mit értesz azon, hogy "az emelt angolos részén ugyanúgy tanul meg az ember angolul, mintha egy sima gimiben tanulna".

Habár nem angol kéttanos vagyok, de mindenképpen kétlem, hogy nagyon felesleges dolgokat tanítanának és utána azt visszakérnék, szóval ilyesmiről még senkit nem hallottam panaszkodni.

A spanyoltanárok mindenképpen nagyon-nagyon jók. Elég sok OKTV helyezett is szokott lenni. :)

Igaz barátokra mindenképpen szert lehet tenni, mert nagyon jó kis közösség szokott kialakulni és nem csak az osztályokon belül, hanem az egész iskolában.

2013. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm mondta nekem az emelt angolos dolgot... a másikat meg egy német kéttanra járó gyerek mondta... csak megkérdeztem. :)
2013. szept. 5. 16:53
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az emelt angolon is nagyon jól megtanulnak angolul, persze nem úgy, mint a kéttanosok, de mindenképpen jól.

Az meg szinte biztos nem igaz, hogy sok felesleges dolgot számon kérnek. :)

2013. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
Azthiszem a Jedlikbe lehet(Csepel) :)
2013. szept. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!