Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kőbányai Szent László Gimnáziu...

Kőbányai Szent László Gimnáziumban milyen az emelt infós szak? (Illetve erről a suliról pár kédés)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén fogok felvételizni, érdekelne, hogy milyen is a Szent Lászlóban az emelt infós szak.


Mennyire nehéz, mennyire van magas színvonalon? Vagy inkább csak alap szinten tárgyalják a dolgokat? Csak az első évről írnak bármit is, a többi 4 milyen, hogy mennek a dolgok?


Mi a véleményetek az iskoláról? Melyik szakra jártok, melyikhez mit kell tudni, melyik szakhoz mit kell szeretni, hogy élvezetes legyen oda járni? Milyenek a tanárok, a közösség?


Eddig németet tanultam, angolt sajnos nem, de szeretnék elkezdeni. Van lehetőség az iskolában a nulláról megtanulni angolul?


Milyen jegyek kellenek hozzá, milyenre kell sikerülni a felvételinek, ahhoz, hogy bekerülj? Mennyit kell tanulni egy 4es-5ös átlaghoz, mennyire nehéz?


Előre is köszönöm.


2013. szept. 7. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Novemberben lesznek nyílt napok, érdemes eljönnöd az egyik napon; részletesen bemutatnak minden egyes szakot, ami a Lászlóban működik. Én is egy nyílt nap során szerettem bele a suliba még 2009-ben, így egyből első helyre tettem: mindenképpen be akartam jutni. :)


A Szent László középerős gimnáziumnak számít, a hétszázvalahány középiskola közül az 56. legjobb az országban (OKTV-eredmények alapján pl. a 7. legjobb Budapesten).

Az infó szak a nehezebbek közé tartozik, 5 éves képzés, nyelvi előkészítővel, ahová nem előfeltétel az angol nyelv ismerete, így természetesen lehetőséget kapsz arra, hogy teljesen a nulláról indulva az ötödik végére erős középfokú nyelvtudás birtokában legyél, s mindemellett folytathatod a németet is, vagy felvehetsz helyette más nyelveket, mint pl. a francia, a spanyol, az olasz, a latin vagy az orosz.


Természetesen azt a tárgyat "kell" szeretni, amilyen szakra jársz. Én pl. az olasz két tanítási nyelvűbe járok, s elég nehéz lenne az életem, ha nem szeretném az olasz nyelvet. :)


Ha már 4,0-4,2 felett van az átlagod, az csak jót jelent. :) Ha ehhez még írsz egy 75 pont feletti felvételit (infó szakon nyilván a matek hangsúlyosabb, mint a magyar), akkor nyert ügyed van. :)

2013. szept. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ajánlom a nyílt napokat, bár én ismerőseim és tanáraim által ismertem és szerettem meg.

Tömegkommunikációs szakra járok, és nagyon szeretem. :) A tanárokat is, diáktársaimat is, meg úgy az egész iskolát mindenestül. :D Ja, és bármennyire is félelmetesnek tűnhet néha Papp László Tanár Úr, valójában nagyon aranyos. :D Ezt jegyezd meg, ha hozzánk jössz és ő is tanítani fog.

2013. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!