Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kőbányai Szent László gimiben...

Kőbányai Szent László gimiben milyen a tömegkommunikációs szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén fogok felvételizni, és eléggé megtetszett a tömegkommunikációs szak a Szent Lászlóban. Azonban pár dolog nekem nem teljesen világos, tudnátok válaszolni?


1. Ha jól értelmeztem ez ilyen 5 éves.. Hogy oszlik fel az 5 év?


2. Ha eddig németül tanultam, van lehetőségem elkezdeni rendesen angolt tanulni?


3. Általánosságban mennyi szabad idő jut emellé a szak mellé?


4. Eddigi tapasztalat alapján milyen emberek járnak oda?


5. Milyenek a tanárok?


6. Mennyire vagyunk egybe XY órákon más szakokkal?


7. Milyen irányba lehet tovább tanulni? Olyan főiskolára is felvesznek egy ilyen érettségivel, aminek esetleg nincs köze a médiához?


8. Milyen eredményekkel van esélyem bekerülni? Egy 4es körüli átlaggal bekerülhetlek, ha nem rontom el az írásbelit és szóbelit?


Egyenlőre ennyi, ha lesz még kérdésem kommentbe leírom. Előre is köszönöm. Más szakosok is válaszolhatnak esetleg :)



2013. szept. 8. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Öhmm ezt nem nagyon értem. Hogy érted, hogy hogy oszlik fel? :)

2. Szerintem igen, én olaszos vagyok és nekünk lehet.

3. Előfordul, hogy szombatonként is "dolgoztok", de azért annyira nem húzós.

4. Mint ahogy magában az iskolában is, minden osztályban szuper a közösség. ;)

5. Jók, legtöbbjük nagyon jófej.

6. Szinte soha, nyelvórákon maximum. (Ki mit választ ugyebár.)

7. Természetesen, ugyanolyan érettségit kapsz, csak nagyobb eséllyel indulsz egy médiával foglalkozó egyetemen, mint egy olyan ember, aki még nem tanult ilyet. (Legalábbis gondolom, bár ezzel kapcsolatban nem tudok sok mindent.)

8. Ha a központit jól megírod és a szóbelin is jó vagy, simán bejutsz.:) A jegyek jóval kevesebbet érnek, mint a jegyeid (bár persze az is számít).

2013. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, tényleg hülyén írtam le az elsőt, úgy értettem, hogy az a +1 év mire van, illetve mennyire van jelentősége a tantárgyaknak az évek alatt. Miből kb. mennyi óra van, illetve az alap tantárgyaktól elvesz-e óraszámot. (Az alapesetre értem, nem arra, ha valaki xy tantárgyra emelt óraszámban jár)
2013. szept. 9. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, ötéves képzés. Az első (nulladik) év nyelvi és informatikai előkészítő, az angolon, a második nyelven és az informatikán kívül minden tárgyból csak szinten tartás van (ettől még természetesen azokat is osztályozzák).

2. Igen, van lehetőséged, teljesen kezdő szinttől.

3. Sok időt elvesznek a forgatások, de elég sok ember végezte már el élve a tömegkommunikáció szakot, még senki nem halt bele. :)

4. Abszolút változatos a tagozat, mint ahogyan az egész Szent László. Nem lehet általánosítani.

5. Itt sem lehet általánosítani. Nyilvánvalóan vannak szuper és kevésbé jó tanárok, mint ahogyan mindenütt.

6. Csak nyelvórákon és a későbbi faktokon vannak együtt más osztályokkal.

7. A média mellett ugyanúgy kell tanulni mindent ezen a szakon is, így ugyanolyan esélyeid vannak bejutni más szakterületű egyetemre, mint pl. egy angol tagozatosnak. Ráadásul nem is kötelező tömegkommunikációból érettségizni még a tagozatosoknak sem.

8. 4,0 feletti átlag, 70-75 pont feletti írásbeli.

2013. szept. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A tavalyi, 7.es előkészítőn, magyarból 40 pont felett értem el minden alkalommal, de a matekom elég gyatra volt. Azóta eléggé átnéztem az olyan feladatokat, talán valamit össze tudok majd hozni.. Meg hátha a felvételiig sikerül jobban megértem az olyan jellegű feladatokat is, nem vagyok hülye matekból, csak ezekre a fajtákra nem nagyon készültem még :) Matekból 15-25 pont közötti eredményem lett akkor.


A válaszokat köszönöm, várom a továbbiakat is esetleg! :)

2013. szept. 10. 19:10
 5/9 A kérdező kommentje:
Az átlagom pedig minden évben 4,2-4,6 között volt :)
2013. szept. 10. 19:11
 6/9 anonim válasza:

Szia, én tömkomos vagyok, és nagyon szeretem :)


1. Első évben heti 3 tömkom óra, majd 10-13-ig 4.

Arról, hogy melyik évben mit csináltok, részletes felvilágosítást kapsz a nyílt napon. :DD

2. Persze. Viszont pl. ebben az évben nem indult haladó német csoport, mert csak 9-en voltak. (10 a minimum)

3. Jut szabadidő, nem halsz bele, viszont minden szabadidőt ki kell használni a tanulásra, mert lehet, h holnap mész forgatni, holnap után meg doga...

4. Imádom az osztályomat. A többi F-est is. Tényleg, nagyon jó a hangulat :DD

5. Attól függ. Én bírom őket, de mindenhol vannak kivételek. A tömkomtanártól persze lehet félni, de nincs miért. :)

6. Csak második nyelven vagyunk összevonva az E-sekkel. (Biosz-kémiások) Amúgy az infósokkal szinte teljesen külön vagyunk :$$

7. Fel hát. Mentek már jogra, orvosnak... Attól még, h médiára mész, nem kell ilyen irányba tovább tanulnod.

8. Nekem a központi matekom 29, magyarom 39, átlagom 4,7 és szóbelim 10/10 lett. Így voltam anno 16. De a 44-et is felvették. No para :)

Remélem, segítettem! ^^

2013. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat :) Még lenne egy olyan kérdésem, hogy az oldalon azt láttam, hogy "Nyílt napok" ált. iskolások részére (délután) november 12-14. (kedd-csütörtök)" az lenne a kérdésem, hogy a délután mit takar? Semmi infót nem találtam sajnos, lehet rossz helyen kerestem, de esetleg egy oda járó ember, tudna segíteni, hogy hogy is van ez?
2013. okt. 1. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Az utolsó kérdésedre válaszolva: az a baj, hogy Lászlós létemre én se tudom. :D De én olyat tudok elképzelni, hogy a tanárok tartanak diákok nélkül bemutatót, vagy berendelnek minket délután szo... elnézést, szórakozni, vagy pedig úgy értik a délutánt, hogy nem a délelőtti órákat (nem az 1.,2.,3., órát), hanem a délutániakat lehet megtekinteni (4.,5.,6. stb). Szerintem ez utóbbi a legreálisabb. :D

2013. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és még mindig az előző vagyok: én is tömkomos vagyok, és IMÁDOM! :)
2013. okt. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!