Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kell egy hivatalos...

Hogyan kell egy hivatalos e-mailt irni az egyetemnek?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni, de előtte nyelvvizsgázni szeretnék. Az egyetem, ahová jelentkeznék, nincs megadva, hogy milyen fajta vizsgákat fogadnak el. Ezért úgy döntöttem, hogy e-mailben kérdem meg tőlük, de már a 'Tisztelt' szó után elakadtam. Tudnátok segíteni?

18L



2013. szept. 19. 19:04
 1/5 anonim válasza:

Tisztelt xy!

Az egyetemük honlapján nem találtam semmilyen információt arról, hogy pontosan milyen nyelviskolák vizsgáit fogadják el a diplomához. Erről ezúton kérnék bővebb felvilágosítást. Köszönöm mielőbbi válaszukat.

Tisztelettel: yx

2013. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De épp ez az. Hogy kinek írom? Ki az xy?
2013. szept. 19. 19:19
 3/5 anonim válasza:
jaaa. egyetem honlapján a kapcsolatoknál megnézed, hogy ki a legalkalmasabb személy akinek írhatnál :) ha gondolod privátban segítek megkeresni.
2013. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most lényegében mi a kérdésed? Ha az, hogy a felvételi eljárás során milyen nyelvvizsgákat fogadnak el, miért kapsz plusz pontokat, akkor azt NE az egyetemtől kérdezd, mert ezt nem ők határozzák meg, hanem központilag van kitalálva. Felvi.hu honlapot böngészd. Ha nem ez a kérdésed, akkor pedig kezdj el utánanézni magadtól a hivatalos stílus jellemzőinek, ugyanis elképzelhető, hogy nyelvtanból szóbeli tétel lesz.
2013. szept. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tisztelt Tanulmányi Osztály!
2013. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!