Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Babits gimi angol szak?...

Pécsi Babits gimi angol szak? Milyen suli? Erős? Továbbtanulási esélyeim ha egyetemre szeretnék menni? Azt mondják, hogy a nyelv szak valójában nem elég. Viszont nyelv nélkül meg nem fogok boldogulni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A Babits az egyik legjobb iskola Pécsen. A továbbtanulási esélyeid igen jók lennének. Az angol szak arra jó, hogy felsőfokú nyelvtudással vágj neki az életnek, ez ugyebár nem hátrány. Persze én inkább a matek-infós osztályba mennék, a reál dolgok jobb elhelyezkedést garantálnak, mint egy mezei angol szak. Angolul később is megtanulhatsz felsőfokon, de a reál dolgokhoz szükséges alapkészségeket később már nem tudod megszerezni.

Magyarországon szinte csak mérnököket keresnek, meg szakmunkásokat. A humán diplomának nincs sok értéke.

2009. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fentieket. Lány vagyok ezért matekra, informatikára nem szeretnék menni. Még nem tudom,hogy konkrétan mi is szeretnék lenni ezért gondoltam az angolt egyenlőre. Nyáron lehet, hogy lehetőségem lesz Londonba kimenni egy nyelviskolába aminek nagyon örülnék. Sokan tanulnak angolul, na de nem mindegy, hogy ki milyen szinten tud!! Apu mérnök így tudom, hogy műszaki végzettségű emberekre nagy szükség van. De hát én ugye nem vagyok fiú!?
2009. nov. 13. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!