Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz két bölcsészsza...

Mennyire nehéz két bölcsészszakot egyszerre végezni 1 év eltéréssel? Tapasztalat? Az egyik nyelv nekem az angol lenne

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Én angolon vagyok Szegeden. Elég húzós, de a másik (bölcsész) szakom könnyű, így szinte csak angolt tanulok.
2010. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az angol mellett a másik magyar, akkor nem könnyű, mert olyan, mintha három szakod lenne (irodalom, nyelvtan, nyelvszak)

Viszont megéri, s túl lehet élni, mert manapság (ha tanítani akarsz) a nyelvszakosok nagyon keresettek. Főként azért, mert aki elvégzi, annak a negyede sem akar tanítani.


Kitartást! Ha elég szorgalmas vagy és elhivatott, akkor minden sikerülhet.

2010. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
attól függ mi az a 2 szak..
2010. jún. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok: nekem a magyar a második szakom, és pont ezért könnyű. A magyarra nem kell sokat tanulni, illetve ez relatív, de nincsenek tesztek, amiket másnapra, ha törik, ha szakad, meg kell csinálni.
2010. jún. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, meg: az angolon is ugyanúgy van nyelvészet meg irodalom....
2010. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem lehet húzósabb, mint pontosan 1 db természettudományos szak. XD Sorry de ezt nem hagyhattam ki.
2010. jún. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Az utóbbival vitatkoznék: a nyelvi szakok messze a legnehezebbek között vannak. Bölcsészkaron a nyelvi szakok és a pszichológia a nehéz.
2010. jún. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

a másik szakom is egy nyelv lenne :)

2010. jún. 16. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem is olyan régen még mindenki kétszakos volt, és túléltük!
2010. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!